Reklama
reklama

S plným autobusem mířil do Rakouska, řidič přitom neměl platný průkaz

Až do dubna neměl sednout za volant devětatřicetiletý řidič z Kladenska. Má zadržený řidičský průkaz. Muž však zákaz nerespektoval a jezdil s autobusem. V pondělí ho při kontrole u Znojma zastavili policisté.

Řidič autobusu bez řidičského průkazu na sebe policisty upozornil sám. Předjížděl v úseku se souvislou podélnou čárou. Ze Znojma mířil směrem k hraničnímu přechodu Hatě.

„U obce Chvalovice jsme jej zastavili. Při silniční kontrole nepředložil řidičský průkaz,“ uvedla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová. Policisté zjistili, že devětatřicetiletý muž z Kladenska má Městským úřadem Slaný vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do dubna letošního roku. „Pokračovat v jízdě jsme mu proto zakázali,“ dodala mluvčí.

Cestující museli počkat na dalšího řidiče, který je mohl vézt dále do Rakouska.

Nezodpovědný muž je nyní důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Hrozí mu až dva roky odnětí svobody.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře