Reklama
reklama

Rychlokvaška nebo sterilovaná? Ve Znojmě začínají Slavnosti okurek

Víkendové Slavnosti okurek ve Znojmě nabídnou nejen kvalitní gastronomii inspirovanou zdejšími okurkami, ale také tradiční soutěž o nejlepší sterilovanou okurku a rychlokvašku, do které se může zapojit každý. Letos to soutěžící budou mít opravdu těžké. V porotě totiž zasedne mimo jiné nestor české gastronomie, pan Václav Šmerda starší.

„Pan Šmerda tak bude nejen tváří připravované gastro show na Slavnostech okurek, ale také cenným členem poroty populární soutěže o nejlepší sterilovanou okurku a rychlokvašku,“ říká za pořadatele slavností ředitel Znojemské Besedy František Koudela. Václav Šmerda starší je držitelem zlatých, stříbrných i bronzových medailí z mezinárodních gastronomických soutěží, v České republice získal mj. zlatou medaili Magdaleny Dobromily Rettigové a je nositelem nejvyššího kuchařského ocenění – Kříže svatého Vavřince. „Bude tak velice zajímavé sledovat, jak bude tento gastronomický mág hodnotit okurky zavařované samotnými Znojmáky,“ dodává Koudela.

V porotě však nebude sám. Roli porotkyně si poprvé vyzkouší také paní Františka Klempová, několikanásobná vítězka soutěže, nebo nastávající maminka Romana Mišurcová. Hodnotit okurky bude také místostarosta Znojma Jan Grois nebo ředitel Znojemské Besedy František Koudela. Do pátečního odpoledne, kdy bude soutěž probíhat, se porota ještě o několik jmen rozroste.

Ti, kteří se chtějí do soutěže přihlásit, mají stále čas. Vzorky je možné nosit ještě během úterý. „Každý soutěžící musí donést dvě lahve sterilovaných okurek nebo rychlokvašek do budovy Znojemské Besedy na Masarykově náměstí, a to i s receptem a kontaktními údaji. Výherci se mohou těšit na hodnotné ceny od partnerů akce, tj. od Hotelu Prestige, Illegal baru a od HC Orli Znojmo, a na další ceny,“ dodává za organizátory Pavel Liška ze Znojemské Besedy.

Slavnosti okurek se ve Znojmě uskuteční tento pátek a sobotu.
Podrobný program slavností zde.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře