Reklama
reklama

Rychlokvaška nebo sterilovaná? Ve Znojmě začínají Slavnosti okurek

Víkendové Slavnosti okurek ve Znojmě nabídnou nejen kvalitní gastronomii inspirovanou zdejšími okurkami, ale také tradiční soutěž o nejlepší sterilovanou okurku a rychlokvašku, do které se může zapojit každý. Letos to soutěžící budou mít opravdu těžké. V porotě totiž zasedne mimo jiné nestor české gastronomie, pan Václav Šmerda starší.

„Pan Šmerda tak bude nejen tváří připravované gastro show na Slavnostech okurek, ale také cenným členem poroty populární soutěže o nejlepší sterilovanou okurku a rychlokvašku,“ říká za pořadatele slavností ředitel Znojemské Besedy František Koudela. Václav Šmerda starší je držitelem zlatých, stříbrných i bronzových medailí z mezinárodních gastronomických soutěží, v České republice získal mj. zlatou medaili Magdaleny Dobromily Rettigové a je nositelem nejvyššího kuchařského ocenění – Kříže svatého Vavřince. „Bude tak velice zajímavé sledovat, jak bude tento gastronomický mág hodnotit okurky zavařované samotnými Znojmáky,“ dodává Koudela.

V porotě však nebude sám. Roli porotkyně si poprvé vyzkouší také paní Františka Klempová, několikanásobná vítězka soutěže, nebo nastávající maminka Romana Mišurcová. Hodnotit okurky bude také místostarosta Znojma Jan Grois nebo ředitel Znojemské Besedy František Koudela. Do pátečního odpoledne, kdy bude soutěž probíhat, se porota ještě o několik jmen rozroste.

Ti, kteří se chtějí do soutěže přihlásit, mají stále čas. Vzorky je možné nosit ještě během úterý. „Každý soutěžící musí donést dvě lahve sterilovaných okurek nebo rychlokvašek do budovy Znojemské Besedy na Masarykově náměstí, a to i s receptem a kontaktními údaji. Výherci se mohou těšit na hodnotné ceny od partnerů akce, tj. od Hotelu Prestige, Illegal baru a od HC Orli Znojmo, a na další ceny,“ dodává za organizátory Pavel Liška ze Znojemské Besedy.

Slavnosti okurek se ve Znojmě uskuteční tento pátek a sobotu.
Podrobný program slavností zde.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře