Reklama
reklama

Ropná skvrna se objevila na hladině Vranovské přehradě. Zatím není jisté z čeho

Obrovská ropná skvrna se ve čtvrtek dopoledne objevila na hladině Vranovské přehrady na Znojemsku. Hasiči proto postavili okolo několika kotvících lodí pontony s nornými stěnami. Odkud nafta unikla, ale hasiči ani policisté nezjistili.

Co do přehrady uniklo, zjistí hasiči z výsledků testů odebraných vzorků. Situaci na místě sledovali také policisté, pracovníci Povodí Moravy, odboru životního prostředí znojemské radnice i starosta Vranova. Na místě byl i majitel lodí, podnikatel Martin Balík.

„Zjistili jsme únik nafty z doposud nezjištěného zdroje. Na hladině se vytvořila poměrně velká skvrna o rozměrech bezmála 50 x 300 metrů,“ popsal Petr Příkaský z jihomoravského hasičského sboru.

Hasičům se podařilo zamezit dalšímu šíření po vodní hladině instalací dvou norných stěn.  K odstranění ropné látky hasiči použili člun, ze kterého pokryli vodní plochu sorbentem.

Hasiči pak společně s policií a za přítomnosti majitele lodi provedli prohlídku plavidla, nepotvrdil se však žádný únik. „Průzkum lodí provedla i potápěčská skupina policie, byl vyloučen únik nafty z lodí,“ dodal Příkaský.

Povodí Moravy zatím situaci sleduje. „Únik ropných látek naši pracovníci monitorovali přímo na místě. Zdroj a příčinu úniku látky budou zjišťovat pracovníci odboru životního prostředí znojemského městského úřadu a Státní plavební správy.V tuto chvíli nelze říct, jaké škody může únik ropné látky v tomto případě způsobit, vše záleží na výsledku šetření," řekla mluvčí Povodí Gabriela Tomíčková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře