Reklama
reklama

Rekonstrukce průtahu Hradištěm přinese ve Znojmě dopravní omezení

Zahájení rekonstrukce silničního průtahu městskou částí Hradiště je sice ještě daleko, ale už nyní investor, projektant i vedení znojemské radnice hledají optimální řešení pro provizorní vedení dopravy v této lokalitě.

„Správa a údržba silnic jako investor stejně jako projektant celé akce požadují úplnou uzavírku silnice od mostu v Gránicích po křižovatku před klášterem,“ potvrzuje starosta Vlastimil Gabrhel. Jde přitom o první etapu, která by měla začít na jaře 2015. Tato uzavírka by trvala dva až tři měsíce.

Takové řešení by znamenalo, že objízdná trasa bude vedena obcemi Citonice a Bezkov. Diskutuje se také o využití účelové komunikace v Mašovicích, s čímž důrazně nesouhlasí mašovická radnice.

V nadcházejících týdnech má projektant předložit variantní návrhy objízdných tras s příslušným komentářem. Možnost, že by zůstala komunikace v jednom pruhu průjezdná, je však méně pravděpodobná. Hlavním důvodem je bezpečnost, v úvahu se pak musí vzít i rychlost prováděných prací. Navíc se bude pracovat i na opěrných zdech. O výsledcích jednání a o konečné podobě dopravních omezení bude znojemský městský úřad samozřejmě informovat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře