Reklama
reklama

Rekonstrukce fotbalového stadionu ve Znojmě se blíží

Vše, co se plánovalo ohledně přestavby Městského stadionu ve Znojmě dostává stále reálnější obraz. Veledůležitým krokem bylo úterní rozhodnutí zastupitelstva města Znojma, které odsouhlasilo nejen podání žádosti o dotace, ale i finanční spoluúčast na přestavbě stadionu.

Od pondělí tohoto týdne probíhá výběrové řízení na trávník - tedy jeho zateplení, krátce nato výběrové řízení na osvětlení - jako jediné v Česku bude velmi speciální (stožáry osvětlení budou sklopné)proto, že stadion se nachází v historické části královského města Znojma, a nakonec i výběrové řízení na tribuny. To vše proto, že to jednak požaduje zákon, ale zároveň i zadavatel výběrových řízení doufá, že předpokládané ceny se tímto sníží.

Schválení zastupitelstvem bylo podloženo tím, že jsou předjednány dotace jak z Ministerstva financí tak také z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, město se má podílet části na dofinancování projektu.

Harmonogram staveb je připraven tak, aby mohli fotbalisté Znojma odehrát jako poslední a rozlučkový zápas se starou podobou stadionu první osmifinálový duel Poháru České pošty pravděpodobně se Spartou Praha (ta musí vyřadit v úterý druholigový Zlín a naši fotbalisté si musí poradit s třetiligovým Převýšovem), a to předběžně v sobotu 5.10. a pak už nic nebude bránit tomu, aby se vše začalo stavět. Mnohé práce mohou probíhat i v zimě a třeba na trávník bude stačit "jen" 32 dnů. Vše by se tak mělo podařit do prvního jarního domácího duelu Gambrinus ligy ve Znojmě, kdy by Znojmo na konci února měli hostit Jihlavu.

Sen mnoha generací fotbalových fanoušků a hráčů ve Znojmě se tak stává skutečností i ohledně stadionu.

"Nyní už zbývá jediný úkol - a ten je především na našich fotbalistech - udělat vše proto, aby se na zrekonstruovaném stadionu hrála Gambrinus liga nejen na jaře 2014, ale i na podzim následujícího roku a nejlépe i v letech dalších. No a fanoušci k tomu musí maximálně přispět nezdolným optimismem, slušným, ale vytrvalým fandovstvím, uvedli zástupci klubu.

V neděli 22. září od 17  hodin hraje Znojmo v rámci 9. kola Gambrinus ligy velmi důležité utkání se Zbrojovkou Brno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře