Reklama
reklama

Rekonstrukce fotbalového stadionu ve Znojmě se blíží

Vše, co se plánovalo ohledně přestavby Městského stadionu ve Znojmě dostává stále reálnější obraz. Veledůležitým krokem bylo úterní rozhodnutí zastupitelstva města Znojma, které odsouhlasilo nejen podání žádosti o dotace, ale i finanční spoluúčast na přestavbě stadionu.

Od pondělí tohoto týdne probíhá výběrové řízení na trávník - tedy jeho zateplení, krátce nato výběrové řízení na osvětlení - jako jediné v Česku bude velmi speciální (stožáry osvětlení budou sklopné)proto, že stadion se nachází v historické části královského města Znojma, a nakonec i výběrové řízení na tribuny. To vše proto, že to jednak požaduje zákon, ale zároveň i zadavatel výběrových řízení doufá, že předpokládané ceny se tímto sníží.

Schválení zastupitelstvem bylo podloženo tím, že jsou předjednány dotace jak z Ministerstva financí tak také z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, město se má podílet části na dofinancování projektu.

Harmonogram staveb je připraven tak, aby mohli fotbalisté Znojma odehrát jako poslední a rozlučkový zápas se starou podobou stadionu první osmifinálový duel Poháru České pošty pravděpodobně se Spartou Praha (ta musí vyřadit v úterý druholigový Zlín a naši fotbalisté si musí poradit s třetiligovým Převýšovem), a to předběžně v sobotu 5.10. a pak už nic nebude bránit tomu, aby se vše začalo stavět. Mnohé práce mohou probíhat i v zimě a třeba na trávník bude stačit "jen" 32 dnů. Vše by se tak mělo podařit do prvního jarního domácího duelu Gambrinus ligy ve Znojmě, kdy by Znojmo na konci února měli hostit Jihlavu.

Sen mnoha generací fotbalových fanoušků a hráčů ve Znojmě se tak stává skutečností i ohledně stadionu.

"Nyní už zbývá jediný úkol - a ten je především na našich fotbalistech - udělat vše proto, aby se na zrekonstruovaném stadionu hrála Gambrinus liga nejen na jaře 2014, ale i na podzim následujícího roku a nejlépe i v letech dalších. No a fanoušci k tomu musí maximálně přispět nezdolným optimismem, slušným, ale vytrvalým fandovstvím, uvedli zástupci klubu.

V neděli 22. září od 17  hodin hraje Znojmo v rámci 9. kola Gambrinus ligy velmi důležité utkání se Zbrojovkou Brno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře