Reklama
reklama

Referendum o hazardu je ve Znojmě neplatné

K sobotnímu referendu v otázce zákazu heren ve Znojmě se dostavilo nedostatečné množství voličů a je tak neplatné a nezávazné. K volebním urnám přišlo pouze 11 % oprávněných voličů. Drtivá většina těch, kteří hlasovali, se vyslovila pro zákaz heren.

„Referendum o zákazu hazardu sice není ani platné, ani závazné, nicméně ti, kteří k němu dorazili, dali najevo, že si regulaci rozhodně přejí. Už o začátku roku jsme u nás ve Znojmě začali hazard regulovat vyhláškou, což se ukázalo jako výborné a smysluplné opatření, a důslednou regulaci chystá i Poslanecká sněmovna. Regulace na úrovni státu je nejlepší možné řešení pro nás pro obce, neboť jen plošná regulace může být úspěšná a nepřináší s sebou hrozby jako vznik nelegálních heren nebo pouhé vytěsnění celého problému za hranice města. Jako poslanec a starosta proto budu tato opatření jednoznačně podporovat,“ komentuje výsledek referenda starosta Vlastimil Gabrhel.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře