Reklama
reklama

Referendum o hazardu je ve Znojmě neplatné

K sobotnímu referendu v otázce zákazu heren ve Znojmě se dostavilo nedostatečné množství voličů a je tak neplatné a nezávazné. K volebním urnám přišlo pouze 11 % oprávněných voličů. Drtivá většina těch, kteří hlasovali, se vyslovila pro zákaz heren.

„Referendum o zákazu hazardu sice není ani platné, ani závazné, nicméně ti, kteří k němu dorazili, dali najevo, že si regulaci rozhodně přejí. Už o začátku roku jsme u nás ve Znojmě začali hazard regulovat vyhláškou, což se ukázalo jako výborné a smysluplné opatření, a důslednou regulaci chystá i Poslanecká sněmovna. Regulace na úrovni státu je nejlepší možné řešení pro nás pro obce, neboť jen plošná regulace může být úspěšná a nepřináší s sebou hrozby jako vznik nelegálních heren nebo pouhé vytěsnění celého problému za hranice města. Jako poslanec a starosta proto budu tato opatření jednoznačně podporovat,“ komentuje výsledek referenda starosta Vlastimil Gabrhel.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře