Reklama
reklama

Při vynášení odpadků si muž všiml kyblíku, byl v něm ruský granát z druhé světové války

Nečekané překvapení zažil v úterý muž ze Znojma – Přímětic. Když vynášel odpadky, všiml si, že vedle kontejneru stojí kyblík, v něm ležel pod hadrem granát. A nebyla to jediná výbušnina, kterou v posledních dnech zajišťovali pyrotechnici na Znojemsku.

„Během jednoho týdne vyjížděli do našeho regionu dvakrát policejní specialisté na výbušniny,“ popsala události policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Koncem února totiž našli rybáři při čištění vodní nádrže u obce Hevlín nevybuchlou munici z druhé světové války.

„Byla to dělostřelecká nábojnice dlouhá šedesát centimetrů o průměru téměř šest centimetrů,“ upřesnila. Pyrotechnici v obou případech munici převzali a odvezli k odborné likvidaci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře