Reklama
reklama

Při silniční kontrole předložil opilý muž řidičák svého zemřelého otce

Před půlnocí uvízl v policejní síti šofér ze Znojemska, který se dopustil najednou hned několika protiprávních jednání. Asi nejzávažnějším bylo, že byl opilý, sám řídit nesměl a policii předložil řidičský průkaz svého zemřelého otce.

Uprostřed noci z pátku na sobotu jel obcí Kuchařovice se Škodou Favorit. Při kontrole předložil jeho řidič řidičský průkaz na jméno svého zemřelého otce. „Po ověření jeho totožnosti jsme zjistili, že on sám není vůbec držitelem řidičského oprávnění a dále, že mu rozsudkem Krajského soudu v Jihlavě bylo v srpnu roku 2012 zakázáno řízení motorových vozidel na dva roky,“ popsala situaci mluvčí policie Lenka Drahokoupilová. Pětačtyřicetiletý muž však strávil nějakou dobu ve vězení a z toho důvodu se mu konec zákazu řízení oddálil až na září 2015.

Dechová zkouška na zjištění požití alkoholu před jízdou byla pozitivní - výsledek byl 0,15 promile. Auto, které řídil, mělo navíc neplatnou technickou kontrolu. Podmínky k provozu na pozemních komunikacích splňovalo pouze do dubna loňského roku. Další závadou byla i úprava předních světlometů, ve kterých byla modře zbarvená obrysová světla.

Případem se policie dále zabývá.    

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře