Reklama
reklama

Při silniční kontrole předložil opilý muž řidičák svého zemřelého otce

Před půlnocí uvízl v policejní síti šofér ze Znojemska, který se dopustil najednou hned několika protiprávních jednání. Asi nejzávažnějším bylo, že byl opilý, sám řídit nesměl a policii předložil řidičský průkaz svého zemřelého otce.

Uprostřed noci z pátku na sobotu jel obcí Kuchařovice se Škodou Favorit. Při kontrole předložil jeho řidič řidičský průkaz na jméno svého zemřelého otce. „Po ověření jeho totožnosti jsme zjistili, že on sám není vůbec držitelem řidičského oprávnění a dále, že mu rozsudkem Krajského soudu v Jihlavě bylo v srpnu roku 2012 zakázáno řízení motorových vozidel na dva roky,“ popsala situaci mluvčí policie Lenka Drahokoupilová. Pětačtyřicetiletý muž však strávil nějakou dobu ve vězení a z toho důvodu se mu konec zákazu řízení oddálil až na září 2015.

Dechová zkouška na zjištění požití alkoholu před jízdou byla pozitivní - výsledek byl 0,15 promile. Auto, které řídil, mělo navíc neplatnou technickou kontrolu. Podmínky k provozu na pozemních komunikacích splňovalo pouze do dubna loňského roku. Další závadou byla i úprava předních světlometů, ve kterých byla modře zbarvená obrysová světla.

Případem se policie dále zabývá.    

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře