Reklama
reklama

Při požáru na Znojemsku zemřel člověk

Včera krátce před půlnocí vyjížděly čtyři jednotky hasičů k požáru rodinného domu do obce Olbramkostel. Při příjezdu sdělili tři obyvatelé domu hasičům, že se uvnitř nachází muž.

Hasiči začali dům ihned prohledávat. Hořelo v obývacím pokoji.  Vzhledem k hustému kouři museli zasahovat v dýchacích přístrojích. Proti plamenům použili několik vodních proudů. Zraněného muže našli hasiči na balkoně domu. Poskytli mu první pomoc a po žebříku jej snesli na zem.

Zraněného si převzala k dalšímu ošetření zdravotnická záchranná služba, bohužel ale následkům poranění vzniklých při požáru podlehl.

Požár měly jednotky pod kontrolou během necelé půl hodiny. Dohašení drobných ohnisek jim pak zabralo další necelou hodinu. Dům odvětrali od kouře a pomocí termokamery kontrolovali skrytá ohniska požáru. Od druhé hodiny ranní do 7.00 hod. dohlížela na místě dobrovolná jednotka.

Příčinu požáru zjišťují hasičští vyšetřovatelé společně s Policií ČR. Vyšetřovatel odhadl předběžnou škodu ve výši dvou set tisíc korun.

Na místě zasahovala profesionální jednotka ze stanice ve Znojmě společně s místním dobrovolnými hasiči a kolegy ze Šumné a Blížkovic.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře