Reklama
reklama

Při nehodě ve Znojmě se zranili čtyři hasiči

Hasiči cestou k vážné nehodě havarovali. Posádka vozu se zranila. Pro velitele přiletěl na místo vrtulník záchranné služby. Příčinu nehody vyšetřuje Policie ČR.  

Dva hasičské vozy vyjely včera patnáct minut po 16. hodině ze stanice HZS ve Znojmě k nahlášené smrtelné dopravní nehodě auta a cyklisty v ulici Dukelských bojovníků. Cestou k zásahu však cisterna v levotočivé zatáčce na Náměstí Svobody havarovala. Převrátila se zřejmě přes střechu a zůstala ležet na levém boku.

V té době procházeli místem nehody dva příslušníci HZS ve svém volnu. Okamžitě začali svým kolegům, kteří zůstali zaklínění v kabině, pomáhat. Další posádka hasičů, která k nehodě přijela, následně zbylé kolegy vyprostila a pomohla záchranářům s jejich ošetřením.

Ve vozidle jeli čtyři hasiči. Velitel vozu se při nehodě těžce zranil a z místa jej transportoval vrtulník záchranné služby. Další příslušník utrpěl středně těžká poranění. Zbylí dva hasiči se zranili lehce.

Dopravní nehoda hasičského vozu, při které se čtyři hasiči zranili, je pro jihomoravské profesionální hasiče ojedinělá.

Příčinu dopravní nehody vyšetřuje policie ČR.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře