Reklama
reklama

Před policií ujížděl na motorce dvanáctiletý chlapec ze Znojemska

Dvanáctiletý chlapec ze Znojemska se včera na motorce vydal na výlet. Samozřejmě bez řidičského průkazu. Nepočítal ale s tím, že po cestě narazí na policejní hlídku. Na policejní služebně si pak mladého „řidiče“ vyzvedla matka, případ vzhledem k věku chlapce řešili i sociální pracovníci.

Mladý motorkář využil příležitosti. Doma nikdo nebyl a bez vědomí rodičů se jel projet. Když po ujetí asi tří kilometrů zahlédl služební auto policie, začal zmatkovat. Prudce odbočil na polní cestu a snažil se marně ujíždět. Byl si moc dobře vědom toho, že na motocyklu jezdit nesmí. „Naštěstí se během jeho protizákonné vyjížďky nic vážného nestalo. Na hlavě měl vzorně připevněnou ochrannou přilbu a na motocyklu rozsvícená světla. K celé záležitosti jsme vzhledem k věku řidiče museli přivolat i pracovníka orgánu sociálně právní ochrany dětí, který se případem bude zabývat,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Svérázného chlapce si nakonec na policejní služebně vyzvedla jeho matka. „V souvislosti s touto kauzou připomínáme rodičům, že jsou zodpovědní za jednání svých dětí,“ upozornila mluvčí.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře