Reklama
reklama

Požár v kravíně se škodou za 5 milionů korun zavinily čtyři děti. Kouřily na seně

S ohněm v zemědělském areálu v obci Šumná na Znojemsku bojovalo v pondělí a v úterý několik desítek hasičů. Příčiny požáru se nyní policii podařilo objasnit. Na seníku totiž měly čtyři děti sirky a cigarety. Oheň nakonec způsobil škodu přes 5 milionů korun.

Když v pondělí zde kolem čtvrté hodiny odpolední začalo hořet uskladněné seno v kravíně v Šumné na Znojemsku, stihli zaměstnanci  včas před ohněm zachránit krávy a býky. Zvířata byla ustájena v sousedním objektu. Oheň nakonec zničil celou budovu se senem a došlo i k poškození odstaveného zemědělského stroje.

„Na základě zajištěných stop a zjištěných informací vyšlo najevo, že důvodně podezřelými ze založení požáru  jsou osoby mladší osmnácti let. Čtyři děti zde měly manipulovat se sirkami a cigaretami. Nerozvážná hra v seníku se jim nakonec vymkla z rukou,“ uvedla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Při požáru naštěstí nedošlo ke zranění osob ani hospodářských zvířat. Způsobená škoda není přesně vyčíslena, odhaduje se částka okolo 5 milionů korun. „Vzhledem k věku osob, které v tomto případě figurují, nebudeme poskytovat další informace,“ dodala mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře