Reklama
reklama

Požár v kravíně se škodou za 5 milionů korun zavinily čtyři děti. Kouřily na seně

S ohněm v zemědělském areálu v obci Šumná na Znojemsku bojovalo v pondělí a v úterý několik desítek hasičů. Příčiny požáru se nyní policii podařilo objasnit. Na seníku totiž měly čtyři děti sirky a cigarety. Oheň nakonec způsobil škodu přes 5 milionů korun.

Když v pondělí zde kolem čtvrté hodiny odpolední začalo hořet uskladněné seno v kravíně v Šumné na Znojemsku, stihli zaměstnanci  včas před ohněm zachránit krávy a býky. Zvířata byla ustájena v sousedním objektu. Oheň nakonec zničil celou budovu se senem a došlo i k poškození odstaveného zemědělského stroje.

„Na základě zajištěných stop a zjištěných informací vyšlo najevo, že důvodně podezřelými ze založení požáru  jsou osoby mladší osmnácti let. Čtyři děti zde měly manipulovat se sirkami a cigaretami. Nerozvážná hra v seníku se jim nakonec vymkla z rukou,“ uvedla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Při požáru naštěstí nedošlo ke zranění osob ani hospodářských zvířat. Způsobená škoda není přesně vyčíslena, odhaduje se částka okolo 5 milionů korun. „Vzhledem k věku osob, které v tomto případě figurují, nebudeme poskytovat další informace,“ dodala mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře