Reklama
reklama

Požár v kravíně se škodou za 5 milionů korun zavinily čtyři děti. Kouřily na seně

S ohněm v zemědělském areálu v obci Šumná na Znojemsku bojovalo v pondělí a v úterý několik desítek hasičů. Příčiny požáru se nyní policii podařilo objasnit. Na seníku totiž měly čtyři děti sirky a cigarety. Oheň nakonec způsobil škodu přes 5 milionů korun.

Když v pondělí zde kolem čtvrté hodiny odpolední začalo hořet uskladněné seno v kravíně v Šumné na Znojemsku, stihli zaměstnanci  včas před ohněm zachránit krávy a býky. Zvířata byla ustájena v sousedním objektu. Oheň nakonec zničil celou budovu se senem a došlo i k poškození odstaveného zemědělského stroje.

„Na základě zajištěných stop a zjištěných informací vyšlo najevo, že důvodně podezřelými ze založení požáru  jsou osoby mladší osmnácti let. Čtyři děti zde měly manipulovat se sirkami a cigaretami. Nerozvážná hra v seníku se jim nakonec vymkla z rukou,“ uvedla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Při požáru naštěstí nedošlo ke zranění osob ani hospodářských zvířat. Způsobená škoda není přesně vyčíslena, odhaduje se částka okolo 5 milionů korun. „Vzhledem k věku osob, které v tomto případě figurují, nebudeme poskytovat další informace,“ dodala mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře