Reklama
reklama

Potvrzeno: Stavba znojemského obchvatu začne příští rok

Na jednání mezi ministrem dopravy Antonínem Prachařem, hejtmanem Michalem Haškem a starostou Znojma Vlastimilem Gabrhelem zazněly konkrétní termíny ohledně stavby další části znojemského obchvatu. Budování úseku mezi kasárenskou a únanovskou křižovatkou začne v příštím roce. Další úseky budou následovat. „To, že se jednání o stavbách obchvatů tří jihomoravských měst uskutečnilo právě ve Znojmě, je důkazem, že znojemský obchvat je prioritou v rámci plánovaných dopravních staveb stanovené vládou,“ říká starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Právě důležité dopravní stavby a tepny jsou prioritou současné vlády. Jednou z nich je i znojemský obchvat. „Očekávám, že tendr na stavbu této části znojemského obchvatu vypíšeme v prvním čtvrtletí příštího roku. Na výběrové řízení kontinuálně naváže samotná stavba,“ uvedl ministr dopravy Antonín Prachař po včerejším jednání na znojemské radnici.

Jak doplňuje starosta Vlastimil Gabrhel, obchvat se musí dodělat jako celek, aby nevedl odnikud nikam. „Příprava veškerých podkladů pro třetí stavbu obchvatu by měla být hotová letos. Většina této trasy je zaměřená a téměř všechny pozemky jsou už vykoupeny. Společně s panem ministrem, panem hejtmanem i s Ředitelstvím silnic a dálnic budeme pracovat na tom, aby se znojemský obchvat jako celek dokončil co nejdříve. I když procesní záležitosti jako odvolání a soudní spory nemůžeme ovlivnit, a tudíž ani vyloučit. Proto nechceme říkat konkrétní data, nejsme populisté,“ dodal starosta Gabrhel.

Na včerejším jednání se hovořilo také o výpadovce na Brno a obchvatu Lechovic, který každodenní cestování mezi Znojmem a Brnem nejen urychlí, ale provoz bude i bezpečnější. Stavba lechovického obchvatu by měla začít rovněž v příštím roce. „Tendr na lechovický obchvat chceme vypsat společně s tendrem na obchvat Znojma a následně vše zkoordinovat tak, aby obě akce začaly současně,“ doplnil informace ministr Prachař.

„Jsem rád, že se postupně začíná naplňovat to, s čím jsem do Poslanecké sněmovny šel – že se zasadím o dokončení obchvatu. Souběh funkcí starosty a poslance se tu ukazuje jako velmi užitečné a dává mi v jednáních daleko větší příležitost a prostor,“ dodává starosta Gabrhel.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře