Reklama
reklama

Potvrzeno: Stavba znojemského obchvatu začne příští rok

Na jednání mezi ministrem dopravy Antonínem Prachařem, hejtmanem Michalem Haškem a starostou Znojma Vlastimilem Gabrhelem zazněly konkrétní termíny ohledně stavby další části znojemského obchvatu. Budování úseku mezi kasárenskou a únanovskou křižovatkou začne v příštím roce. Další úseky budou následovat. „To, že se jednání o stavbách obchvatů tří jihomoravských měst uskutečnilo právě ve Znojmě, je důkazem, že znojemský obchvat je prioritou v rámci plánovaných dopravních staveb stanovené vládou,“ říká starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Právě důležité dopravní stavby a tepny jsou prioritou současné vlády. Jednou z nich je i znojemský obchvat. „Očekávám, že tendr na stavbu této části znojemského obchvatu vypíšeme v prvním čtvrtletí příštího roku. Na výběrové řízení kontinuálně naváže samotná stavba,“ uvedl ministr dopravy Antonín Prachař po včerejším jednání na znojemské radnici.

Jak doplňuje starosta Vlastimil Gabrhel, obchvat se musí dodělat jako celek, aby nevedl odnikud nikam. „Příprava veškerých podkladů pro třetí stavbu obchvatu by měla být hotová letos. Většina této trasy je zaměřená a téměř všechny pozemky jsou už vykoupeny. Společně s panem ministrem, panem hejtmanem i s Ředitelstvím silnic a dálnic budeme pracovat na tom, aby se znojemský obchvat jako celek dokončil co nejdříve. I když procesní záležitosti jako odvolání a soudní spory nemůžeme ovlivnit, a tudíž ani vyloučit. Proto nechceme říkat konkrétní data, nejsme populisté,“ dodal starosta Gabrhel.

Na včerejším jednání se hovořilo také o výpadovce na Brno a obchvatu Lechovic, který každodenní cestování mezi Znojmem a Brnem nejen urychlí, ale provoz bude i bezpečnější. Stavba lechovického obchvatu by měla začít rovněž v příštím roce. „Tendr na lechovický obchvat chceme vypsat společně s tendrem na obchvat Znojma a následně vše zkoordinovat tak, aby obě akce začaly současně,“ doplnil informace ministr Prachař.

„Jsem rád, že se postupně začíná naplňovat to, s čím jsem do Poslanecké sněmovny šel – že se zasadím o dokončení obchvatu. Souběh funkcí starosty a poslance se tu ukazuje jako velmi užitečné a dává mi v jednáních daleko větší příležitost a prostor,“ dodává starosta Gabrhel.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře