Reklama
reklama

Potvrzeno: Stavba znojemského obchvatu začne příští rok

Na jednání mezi ministrem dopravy Antonínem Prachařem, hejtmanem Michalem Haškem a starostou Znojma Vlastimilem Gabrhelem zazněly konkrétní termíny ohledně stavby další části znojemského obchvatu. Budování úseku mezi kasárenskou a únanovskou křižovatkou začne v příštím roce. Další úseky budou následovat. „To, že se jednání o stavbách obchvatů tří jihomoravských měst uskutečnilo právě ve Znojmě, je důkazem, že znojemský obchvat je prioritou v rámci plánovaných dopravních staveb stanovené vládou,“ říká starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Právě důležité dopravní stavby a tepny jsou prioritou současné vlády. Jednou z nich je i znojemský obchvat. „Očekávám, že tendr na stavbu této části znojemského obchvatu vypíšeme v prvním čtvrtletí příštího roku. Na výběrové řízení kontinuálně naváže samotná stavba,“ uvedl ministr dopravy Antonín Prachař po včerejším jednání na znojemské radnici.

Jak doplňuje starosta Vlastimil Gabrhel, obchvat se musí dodělat jako celek, aby nevedl odnikud nikam. „Příprava veškerých podkladů pro třetí stavbu obchvatu by měla být hotová letos. Většina této trasy je zaměřená a téměř všechny pozemky jsou už vykoupeny. Společně s panem ministrem, panem hejtmanem i s Ředitelstvím silnic a dálnic budeme pracovat na tom, aby se znojemský obchvat jako celek dokončil co nejdříve. I když procesní záležitosti jako odvolání a soudní spory nemůžeme ovlivnit, a tudíž ani vyloučit. Proto nechceme říkat konkrétní data, nejsme populisté,“ dodal starosta Gabrhel.

Na včerejším jednání se hovořilo také o výpadovce na Brno a obchvatu Lechovic, který každodenní cestování mezi Znojmem a Brnem nejen urychlí, ale provoz bude i bezpečnější. Stavba lechovického obchvatu by měla začít rovněž v příštím roce. „Tendr na lechovický obchvat chceme vypsat společně s tendrem na obchvat Znojma a následně vše zkoordinovat tak, aby obě akce začaly současně,“ doplnil informace ministr Prachař.

„Jsem rád, že se postupně začíná naplňovat to, s čím jsem do Poslanecké sněmovny šel – že se zasadím o dokončení obchvatu. Souběh funkcí starosty a poslance se tu ukazuje jako velmi užitečné a dává mi v jednáních daleko větší příležitost a prostor,“ dodává starosta Gabrhel.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře