Reklama
reklama

Policisté kontrolovali o Velikonocích řidiče, nejčastějším přestupkem byla opilost

Jarní svátky byly ve znamení zvýšeného počtu silničních kontrol, jenom na Znojemsku narazila policie na sto třicet nebezpečných řidičů. Častým problémem bylo překročení rychlosti, ale také jízda pod vlivem alkoholu a drog.

V sobotu o půl druhé odpoledne předjížděla na silnici první třídy u obce Kašenec dvaačtyřicetiletá cizinka s trvalým bydlištěm na Vyškovsku. „Žena se k tomuto manévru rozhodla v místech, kde je to zakázané a navíc tudy jela rychlostí 130 km/h. Vzhledem k tomu, že příliš nerozuměla a nedokázala jednoznačně sdělit místo svého pobytu, složila kauci pět tisíc korun,“ popsala mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

Hodně řidičů slavilo svátky s lahví v ruce, tito se pak nebáli sednout za volant. Pět z nich bylo opilých, dva opilí byli zároveň i zdrogovaní a další dva užili před jízdou pervitin. „Nejvíce alkoholu v krvi měl jedenadvacetiletý cyklista, který jel v sobotu po devatenácté hodině z Jevišovic na Boskovštejn. Výsledek jeho dechové zkoušky byl 1,79 promile,“ uvedla Drahokoupilová.

O něco méně alkoholu v krvi měl dvacetiletý cyklista, který havaroval v sobotu navečer u Boskovštejna. Policisté mu naměřili 1,70 promile, mladík nezvládl řízení a sjel do silničního příkopu. Podobně to vypadalo i na silnicích Blanenska a Vyškovska. V Bořitově na Blanensku měl čtyřiačtyřicetiletý cyklista v dechu 2,46 promile alkoholu. Jedenapadesátiletý v Drnovicích na Vyškovsku nadýchal 2,36 promile.

Celkem odhalili vyškovští a blanenští policisté sedmasedmdesát přestupků během Velikonoc. Častým problémem bylo také nepoužití bezpečnostních pásů, někteří zase nesvítili nebo měli auto ve špatném technickém stavu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře