Reklama
reklama

Policisté kontrolovali o Velikonocích řidiče, nejčastějším přestupkem byla opilost

Jarní svátky byly ve znamení zvýšeného počtu silničních kontrol, jenom na Znojemsku narazila policie na sto třicet nebezpečných řidičů. Častým problémem bylo překročení rychlosti, ale také jízda pod vlivem alkoholu a drog.

V sobotu o půl druhé odpoledne předjížděla na silnici první třídy u obce Kašenec dvaačtyřicetiletá cizinka s trvalým bydlištěm na Vyškovsku. „Žena se k tomuto manévru rozhodla v místech, kde je to zakázané a navíc tudy jela rychlostí 130 km/h. Vzhledem k tomu, že příliš nerozuměla a nedokázala jednoznačně sdělit místo svého pobytu, složila kauci pět tisíc korun,“ popsala mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

Hodně řidičů slavilo svátky s lahví v ruce, tito se pak nebáli sednout za volant. Pět z nich bylo opilých, dva opilí byli zároveň i zdrogovaní a další dva užili před jízdou pervitin. „Nejvíce alkoholu v krvi měl jedenadvacetiletý cyklista, který jel v sobotu po devatenácté hodině z Jevišovic na Boskovštejn. Výsledek jeho dechové zkoušky byl 1,79 promile,“ uvedla Drahokoupilová.

O něco méně alkoholu v krvi měl dvacetiletý cyklista, který havaroval v sobotu navečer u Boskovštejna. Policisté mu naměřili 1,70 promile, mladík nezvládl řízení a sjel do silničního příkopu. Podobně to vypadalo i na silnicích Blanenska a Vyškovska. V Bořitově na Blanensku měl čtyřiačtyřicetiletý cyklista v dechu 2,46 promile alkoholu. Jedenapadesátiletý v Drnovicích na Vyškovsku nadýchal 2,36 promile.

Celkem odhalili vyškovští a blanenští policisté sedmasedmdesát přestupků během Velikonoc. Častým problémem bylo také nepoužití bezpečnostních pásů, někteří zase nesvítili nebo měli auto ve špatném technickém stavu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Komentáře