Reklama
reklama

Policisté kontrolovali o Velikonocích řidiče, nejčastějším přestupkem byla opilost

Jarní svátky byly ve znamení zvýšeného počtu silničních kontrol, jenom na Znojemsku narazila policie na sto třicet nebezpečných řidičů. Častým problémem bylo překročení rychlosti, ale také jízda pod vlivem alkoholu a drog.

V sobotu o půl druhé odpoledne předjížděla na silnici první třídy u obce Kašenec dvaačtyřicetiletá cizinka s trvalým bydlištěm na Vyškovsku. „Žena se k tomuto manévru rozhodla v místech, kde je to zakázané a navíc tudy jela rychlostí 130 km/h. Vzhledem k tomu, že příliš nerozuměla a nedokázala jednoznačně sdělit místo svého pobytu, složila kauci pět tisíc korun,“ popsala mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

Hodně řidičů slavilo svátky s lahví v ruce, tito se pak nebáli sednout za volant. Pět z nich bylo opilých, dva opilí byli zároveň i zdrogovaní a další dva užili před jízdou pervitin. „Nejvíce alkoholu v krvi měl jedenadvacetiletý cyklista, který jel v sobotu po devatenácté hodině z Jevišovic na Boskovštejn. Výsledek jeho dechové zkoušky byl 1,79 promile,“ uvedla Drahokoupilová.

O něco méně alkoholu v krvi měl dvacetiletý cyklista, který havaroval v sobotu navečer u Boskovštejna. Policisté mu naměřili 1,70 promile, mladík nezvládl řízení a sjel do silničního příkopu. Podobně to vypadalo i na silnicích Blanenska a Vyškovska. V Bořitově na Blanensku měl čtyřiačtyřicetiletý cyklista v dechu 2,46 promile alkoholu. Jedenapadesátiletý v Drnovicích na Vyškovsku nadýchal 2,36 promile.

Celkem odhalili vyškovští a blanenští policisté sedmasedmdesát přestupků během Velikonoc. Častým problémem bylo také nepoužití bezpečnostních pásů, někteří zase nesvítili nebo měli auto ve špatném technickém stavu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře