Reklama
reklama

Policie: Znojmo prodává svůj nemovitý majetek v souladu se zákony

Prodej nebytové jednotky na Vídeňské ulici a hájenky na ulici Kuchařovická proběhl naprosto standardně a v souladu se zákony. Potvrzuje to šetření Policie ČR, které probíhalo na základě trestního oznámení ve věci prodeji těchto objektů. Ono trestní oznámení podal znojemský zastupitel Jiří Kacetl.

Vyšetřování tedy potvrdilo to, co Kontrolní výbor a Rada města Znojma tvrdily již v polovině tohoto roku. Prodejem nebytové jednotky na ulici Vídeňská se zabývaly opakovaně a neshledaly žádné pochybení. „Město prodalo nebytový prostor za tržní cenu, která odráží objektivní poptávku trhu a ne subjektivní dojmy a pocity pana Kacetla nebo kohokoliv jiného. Prodej nebytového prostoru byl řádně vyvěšen na úřední desce. To, že se přihlásil pouze jeden zájemce, nemůžeme my nijak ovlivnit. Proto rada města neshledala na postupu při prodeji nebytové jednotky žádné pochybení,“ uzavřel již dříve šetření rady města starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Jeho slova potvrzuje i vyšetřování Policie ČR, které konstatuje, že kupní cenu za jednotku č. 891/9 na ulici Vídeňská lze posuzovat jako centru tržní, neboli cenu obvyklou. Dále se v rozhodnutí konstatuje, že z provedeného šetření není prokázáno, že by konkrétní představitel města Znojma při výkonu své pravomoci úmyslně, případně z nedbalosti porušil zákonem mu uloženou nebo smluvně převzatou povinnost opatrovat nebo spravovat cizí majetek a tím jinému způsobit škodu. Ve věci posouzení znaleckých posudků pro prodej těchto objektů došla Policie ČR k závěru, že znalec postupoval dle platných právních norem. Závěrem dodává, že v daném případě se nejedná o podezření ze spáchání konkrétních uvedených trestných činů.

„Závěry vyšetřování ukazují to, co tvrdíme od začátku – že spravujeme majetek s pečlivostí a jako řádní hospodáři. Asi všichni bychom raději své nemovitosti prodávali desetkrát dráže, než si je někdo je ochoten koupit, ale reálně všichni víme, že to není možné,“ uzavírá celé vyšetřování starosta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře