Reklama
reklama

Policie: Znojmo prodává svůj nemovitý majetek v souladu se zákony

Prodej nebytové jednotky na Vídeňské ulici a hájenky na ulici Kuchařovická proběhl naprosto standardně a v souladu se zákony. Potvrzuje to šetření Policie ČR, které probíhalo na základě trestního oznámení ve věci prodeji těchto objektů. Ono trestní oznámení podal znojemský zastupitel Jiří Kacetl.

Vyšetřování tedy potvrdilo to, co Kontrolní výbor a Rada města Znojma tvrdily již v polovině tohoto roku. Prodejem nebytové jednotky na ulici Vídeňská se zabývaly opakovaně a neshledaly žádné pochybení. „Město prodalo nebytový prostor za tržní cenu, která odráží objektivní poptávku trhu a ne subjektivní dojmy a pocity pana Kacetla nebo kohokoliv jiného. Prodej nebytového prostoru byl řádně vyvěšen na úřední desce. To, že se přihlásil pouze jeden zájemce, nemůžeme my nijak ovlivnit. Proto rada města neshledala na postupu při prodeji nebytové jednotky žádné pochybení,“ uzavřel již dříve šetření rady města starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Jeho slova potvrzuje i vyšetřování Policie ČR, které konstatuje, že kupní cenu za jednotku č. 891/9 na ulici Vídeňská lze posuzovat jako centru tržní, neboli cenu obvyklou. Dále se v rozhodnutí konstatuje, že z provedeného šetření není prokázáno, že by konkrétní představitel města Znojma při výkonu své pravomoci úmyslně, případně z nedbalosti porušil zákonem mu uloženou nebo smluvně převzatou povinnost opatrovat nebo spravovat cizí majetek a tím jinému způsobit škodu. Ve věci posouzení znaleckých posudků pro prodej těchto objektů došla Policie ČR k závěru, že znalec postupoval dle platných právních norem. Závěrem dodává, že v daném případě se nejedná o podezření ze spáchání konkrétních uvedených trestných činů.

„Závěry vyšetřování ukazují to, co tvrdíme od začátku – že spravujeme majetek s pečlivostí a jako řádní hospodáři. Asi všichni bychom raději své nemovitosti prodávali desetkrát dráže, než si je někdo je ochoten koupit, ale reálně všichni víme, že to není možné,“ uzavírá celé vyšetřování starosta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře