Reklama
reklama

Parčík před nádražím ve Znojmě prokoukne

Jediným místem před nádražím Českých drah ve Znojmě, kterému se dosud nedostalo odpovídajících úprav, je parčík přiléhající k budově celnice. To se má ovšem v krátké době změnit.

„První dojem je velmi důležitý, takže věříme, že upravený parčík příjemně zapůsobí na návštěvníky našeho města, kteří přicestují vlakem nebo autobusem. Pro domácí pak vznikne další příjemný kout, kde bude možné posedět a odpočinout si,“ konstatuje starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Rada města schválila v těchto dnech firmu, která má revitalizaci provést. Z elektronické aukce vzešla jako vítěz firma Ekostavby Brno a.s., která podala nejnižší cenovou nabídku.  Úpravy zeleného prostoru městskou pokladnu vyjdou na 1, 59 mil. korun.

Stavba bude zahrnovat rekonstrukci chodníku podél slepé komunikace k nádražní budově a vybudují se příčné chodníky i průchozí chodník v zelené ploše. Novinkou bude plocha čtvrtkruhového tvaru, v níž bude osazeno pítko. Chybět samozřejmě nebude drobný mobiliář, jako jsou lavičky, odpadkové koše a stojany na sáčky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře