Reklama
reklama

Parčík před nádražím ve Znojmě prokoukne

Jediným místem před nádražím Českých drah ve Znojmě, kterému se dosud nedostalo odpovídajících úprav, je parčík přiléhající k budově celnice. To se má ovšem v krátké době změnit.

„První dojem je velmi důležitý, takže věříme, že upravený parčík příjemně zapůsobí na návštěvníky našeho města, kteří přicestují vlakem nebo autobusem. Pro domácí pak vznikne další příjemný kout, kde bude možné posedět a odpočinout si,“ konstatuje starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Rada města schválila v těchto dnech firmu, která má revitalizaci provést. Z elektronické aukce vzešla jako vítěz firma Ekostavby Brno a.s., která podala nejnižší cenovou nabídku.  Úpravy zeleného prostoru městskou pokladnu vyjdou na 1, 59 mil. korun.

Stavba bude zahrnovat rekonstrukci chodníku podél slepé komunikace k nádražní budově a vybudují se příčné chodníky i průchozí chodník v zelené ploše. Novinkou bude plocha čtvrtkruhového tvaru, v níž bude osazeno pítko. Chybět samozřejmě nebude drobný mobiliář, jako jsou lavičky, odpadkové koše a stojany na sáčky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře