Reklama
reklama

Ostré zimní slunce oslňuje řidiče. Na Znojemsku na to doplatili čtyři chodci

Během dvou dnů se na Znojemsku staly čtyři dopravní nehody, při kterých došlo ke střetu osobních aut s chodci. V pátek se staly tři a v sobotu jedna. Ani jeden z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu, všichni ale shodně přiznali, že byli oslněni sluncem. Celková způsobená škoda je asi patnáct tisíc korun. 

 V pátek pár minut před devátou hodinou ranní na Pražské ulici ve Znojmě třiapadesátiletý řidič přehlédl chodce na přechodu. Prý byl při jízdě směrem do centra města oslněn východním sluncem. Čtyřiašedesátiletý muž upadl na vozovku a dle lékařů utrpěl lehké zranění, pro které byl hospitalizován v nemocnici ve Znojmě.  

Obdobná situace nastala o půl jedné odpoledne v Moravském Krumlově. Zde čtyřiapadesátiletého řidiče údajně též oslnilo slunce. Při odbočování vjížděl na přechod pro chodce. Ve stejném okamžiku tudy procházela skupinka dětí. Dvanáctiletá dívka skončila na silnici. Po ošetření v nemocnici v Brně byla propuštěna do domácího léčení.

O půl čtvrté odpoledne upadl na komunikaci dvaaosmdesátiletý pán na Horním náměstí ve Znojmě. Narazil do něho šestapadesátiletý řidič, když vyjížděl z řady stojících vozidel. Záchranáři zraněného chodce převezli k hospitalizaci do nemocnice ve Znojmě.

 Čtvrtý střet vozidla s chodcem se odehrál v sobotu pár minut před osmnáctou hodinou v Sokolské ulici ve Znojmě. Dvacetiletý řidič pravděpodobně nedal přednost chodkyni. Devětašedesátiletá žena přecházela silnici po vyznačeném přechodu pro chodce. Paní utrpěla zranění, které lékaři označili jako těžké a hospitalizovali ji v nemocnici ve Znojmě.

„V souvislosti s uvedenými dopravními nehodami upozorňujeme všechny účastníky silničního provozu na větší opatrnost, ohleduplnost a především pozornost. Pokud je viditelnost snížena nepříznivými povětrnostními podmínkami  - deštěm, sněžením, mlhou nebo tmou, musí tomu řidiči přizpůsobit rychlost jízdy a být maximálně ve střehu. To stejné se týká i oslňujícího slunce. Jestliže řidiči nemají dostatečnou kontrolu a přehled o situaci před sebou, musí snížit rychlost jízdy, aby dokázali zareagovat a včas bezpečně zastavit,“ upozornila mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře