Reklama
reklama

Ostré zimní slunce oslňuje řidiče. Na Znojemsku na to doplatili čtyři chodci

Během dvou dnů se na Znojemsku staly čtyři dopravní nehody, při kterých došlo ke střetu osobních aut s chodci. V pátek se staly tři a v sobotu jedna. Ani jeden z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu, všichni ale shodně přiznali, že byli oslněni sluncem. Celková způsobená škoda je asi patnáct tisíc korun. 

 V pátek pár minut před devátou hodinou ranní na Pražské ulici ve Znojmě třiapadesátiletý řidič přehlédl chodce na přechodu. Prý byl při jízdě směrem do centra města oslněn východním sluncem. Čtyřiašedesátiletý muž upadl na vozovku a dle lékařů utrpěl lehké zranění, pro které byl hospitalizován v nemocnici ve Znojmě.  

Obdobná situace nastala o půl jedné odpoledne v Moravském Krumlově. Zde čtyřiapadesátiletého řidiče údajně též oslnilo slunce. Při odbočování vjížděl na přechod pro chodce. Ve stejném okamžiku tudy procházela skupinka dětí. Dvanáctiletá dívka skončila na silnici. Po ošetření v nemocnici v Brně byla propuštěna do domácího léčení.

O půl čtvrté odpoledne upadl na komunikaci dvaaosmdesátiletý pán na Horním náměstí ve Znojmě. Narazil do něho šestapadesátiletý řidič, když vyjížděl z řady stojících vozidel. Záchranáři zraněného chodce převezli k hospitalizaci do nemocnice ve Znojmě.

 Čtvrtý střet vozidla s chodcem se odehrál v sobotu pár minut před osmnáctou hodinou v Sokolské ulici ve Znojmě. Dvacetiletý řidič pravděpodobně nedal přednost chodkyni. Devětašedesátiletá žena přecházela silnici po vyznačeném přechodu pro chodce. Paní utrpěla zranění, které lékaři označili jako těžké a hospitalizovali ji v nemocnici ve Znojmě.

„V souvislosti s uvedenými dopravními nehodami upozorňujeme všechny účastníky silničního provozu na větší opatrnost, ohleduplnost a především pozornost. Pokud je viditelnost snížena nepříznivými povětrnostními podmínkami  - deštěm, sněžením, mlhou nebo tmou, musí tomu řidiči přizpůsobit rychlost jízdy a být maximálně ve střehu. To stejné se týká i oslňujícího slunce. Jestliže řidiči nemají dostatečnou kontrolu a přehled o situaci před sebou, musí snížit rychlost jízdy, aby dokázali zareagovat a včas bezpečně zastavit,“ upozornila mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře