Reklama
reklama

Opravy znojemského hradu pokračují

Do krovů znojemského hradu se opět pustili řemeslníci. Od konce června pracují na další etapě rekonstrukce krovů středního křídla hradu. Opravy, které vyjdou na šest milionů korun, potrvají až do listopadu příštího roku.

„Návštěvníci znojemského hradu nejsou rekonstrukcí nijak dotčeni. Nepřístupné z důvodu prací je pouze nádvoří“, uvedla mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.
 

Opravy spočívají v opravách a výměnách částí povalových stropů včetně oprav omítek stropů, prvků krovu, výměny střešní krytiny, opravách omítek a hlav dvou komínů a oprav římsy. Na závěr bude na stropy položena hliněná dlažba.

Na probíhajících opravách se finančně podílejí město, stát i kraj. Z Programu regenerace městské památkové rezervace putuje na opravu krovu hradu 838 000 korun, podpora z Jihomoravského kraje činí 150 000 korun. Investice města činí pět milionů korun.

Nejde však zdaleka o první investici do znojemského hradu. Do oprav krovů a stropů pod nimi investovalo město v předchozích letech zhruba dvanáct milionů korun. „Ty šly na opravy západního, jižního křídla a části středního křídla. V dalších letech je v plánu zbývající etapa oprav, a to tzv. V-přístavku ve středním křídle hradu, který na svou nezbytnou rekonstrukci ještě čeká", dodala mluvčí města Pastrňáková.
 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Komentáře