Reklama
reklama

Opravy znojemského hradu pokračují

Do krovů znojemského hradu se opět pustili řemeslníci. Od konce června pracují na další etapě rekonstrukce krovů středního křídla hradu. Opravy, které vyjdou na šest milionů korun, potrvají až do listopadu příštího roku.

„Návštěvníci znojemského hradu nejsou rekonstrukcí nijak dotčeni. Nepřístupné z důvodu prací je pouze nádvoří“, uvedla mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.
 

Opravy spočívají v opravách a výměnách částí povalových stropů včetně oprav omítek stropů, prvků krovu, výměny střešní krytiny, opravách omítek a hlav dvou komínů a oprav římsy. Na závěr bude na stropy položena hliněná dlažba.

Na probíhajících opravách se finančně podílejí město, stát i kraj. Z Programu regenerace městské památkové rezervace putuje na opravu krovu hradu 838 000 korun, podpora z Jihomoravského kraje činí 150 000 korun. Investice města činí pět milionů korun.

Nejde však zdaleka o první investici do znojemského hradu. Do oprav krovů a stropů pod nimi investovalo město v předchozích letech zhruba dvanáct milionů korun. „Ty šly na opravy západního, jižního křídla a části středního křídla. V dalších letech je v plánu zbývající etapa oprav, a to tzv. V-přístavku ve středním křídle hradu, který na svou nezbytnou rekonstrukci ještě čeká", dodala mluvčí města Pastrňáková.
 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Komentáře