Reklama
reklama

Opravy znojemského hradu pokračují

Do krovů znojemského hradu se opět pustili řemeslníci. Od konce června pracují na další etapě rekonstrukce krovů středního křídla hradu. Opravy, které vyjdou na šest milionů korun, potrvají až do listopadu příštího roku.

„Návštěvníci znojemského hradu nejsou rekonstrukcí nijak dotčeni. Nepřístupné z důvodu prací je pouze nádvoří“, uvedla mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.
 

Opravy spočívají v opravách a výměnách částí povalových stropů včetně oprav omítek stropů, prvků krovu, výměny střešní krytiny, opravách omítek a hlav dvou komínů a oprav římsy. Na závěr bude na stropy položena hliněná dlažba.

Na probíhajících opravách se finančně podílejí město, stát i kraj. Z Programu regenerace městské památkové rezervace putuje na opravu krovu hradu 838 000 korun, podpora z Jihomoravského kraje činí 150 000 korun. Investice města činí pět milionů korun.

Nejde však zdaleka o první investici do znojemského hradu. Do oprav krovů a stropů pod nimi investovalo město v předchozích letech zhruba dvanáct milionů korun. „Ty šly na opravy západního, jižního křídla a části středního křídla. V dalších letech je v plánu zbývající etapa oprav, a to tzv. V-přístavku ve středním křídle hradu, který na svou nezbytnou rekonstrukci ještě čeká", dodala mluvčí města Pastrňáková.
 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Komentáře