Reklama
reklama

Oprava ulice Velká Michalská ve Znojmě bude stát šestnáct milionů korun

Rada města Znojma schválila výsledky veřejné zakázky na výběr dodavatele stavebních prací na Regeneraci ulic městské památkové rezervace – Velká Michalská. Vítězem podlimitního otevřeného řízení se stala společnost FIRESTA + Ekostavby – Znojmo Michalská. Radní souhlasili s uzavřením smlouvy mezi touto společností a městem Znojmem za cenu díla v hodnotě 16,3 milionu korun bez DPH. Předpokládaná cena zakázky činila 18,77 milionů korun, takže se díky transparentnímu výběrovému řízení podařilo ušetřit z městské pokladny dva miliony korun.

Je pochopitelné, že práce na rekonstrukci kanalizace a vodovodu a následné stavební práce spojené s regenerací celé lokality, jsou nejen pro lidi, jež tu bydlí a podnikají, zdrojem nepohodlí a těžkostí. Omlouváme se za to, ale současně věříme, že lidé chápou, že dosavadní stav byl neúnosný,“ konstatuje starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Dočasně změněný dopravní režim ztěžuje zejména zásobování prodejen a provozoven i v jiných částech města, jako je například v současné době obousměrná Kovářská ulice.

S rekonstrukcí ulice a komunikace Velká Michalská se začne po podpisu smlouvy v návaznosti na prováděnou rekonstrukci kanalizační a vodovodní sítě. První etapa prací bude každopádně dokončena v srpnu, aby ulice fungovala standardně v době Znojemského historického vinobraní.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře