Reklama
reklama

Oheň málem zasáhl i krávy a býky. Hořela sláma, škoda je 5 milionů korun

S velkým požárem zemědělského areálu včera bojovali hasiči v Šumné na Znojemsku. Vyhlásili třetí stupeň poplachu. Škoda podle předběžného odhadu činí pět milionů korun. Na místo postupně dorazilo 17 jednotek hasičů z jižní Moravy i sousední Vysočiny. Požár dostali pod kontrolu přibližně v 18.30 hodin, na místě zůstali přes noc.

V Šumné hořely hned dvě haly plné sena a slámy, z hlavní haly byla ještě před příjezdem prvních jednotek hasičů evakuována ustájená zvířata – krávy a býci.

"Hasiči ve spolupráci s obsluhou místní techniky museli uprostřed jedné z obvodových stěn vytvořit otvor, kterým transportovali dohořívající materiál mimo budovu k dohašení. K zajištění dostatečného přísunu vody hasiči zřídili dvě čerpací stanoviště v obci Šumná a ve Štítarech," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Vyšetřovatel ve spolupráci s majitelem předběžně odhadl výši škody způsobenou požárem na 5 milionů korun. Příčina jeho vzniku je v šetření.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře