Reklama
reklama

Nový krytý bazén chce Znojmo postavit v areálu Louka

Nechat postavit nový krytý bazén za zhruba 120 milionů korun v blízkosti venkovního koupaliště Louka chtějí ve Znojmě. Shodli se na tom představitelé radnice. Podle propočtů je výstavba nového areálu v této lokalitě méně nákladná než případná kompletní oprava městských lázní na náměstí Svobody. Nový bazén by mohl stát zhruba za čtyři roky. Důležitým předpokladem je dostatek peněz, od nich se bude odvíjet i rozsah atrakcí a počet drah plaveckého bazénu.

Nynější městské lázně stojí v centru města a potřebují nákladné opravy. Město do nich v poslední době investovalo několik milionů korun, aby je hygienici vůbec povolili otevřít. „Opravit stávající lázně je neekonomické a navíc by se musely na rok uzavřít,“ zdůvodnila přípravy na stavbu nového bazénu poblíž venkovního koupaliště mluvčí města Zuzana Pastrňáková. Město zatím chystá projektovou dokumentaci, až potom se prý ukáže cena areálu. Zatím ji architekt odhadl na zhruba 120 milionů korun. Radnice chce část peněz získat z fondů Evropské unie. „Podle propočtů je výstavba nového areálu v této lokalitě méně nákladná než případná kompletní oprava městských lázní,“ uvedl starosta Vlastimil Gabrhel.

Městské lázně ve Znojmě se naposledy opravovaly letos v létě, byly na dva měsíce uzavřené. V posledních letech dostávaly lázně výjimky od hygieny, aby se vůbec mohly otevřít a právě letní opravy situaci zlepšily. Rekonstrukcí prošly sprchy, sociální zařízení a stropní podhled nad plaveckým bazénem. Práce vyšly na dva miliony korun. Podle současných úvah radnice by se měly lázně po dokončení nového bazénu zcela uzavřít. 

Nový bazén bude zřejmě propojený s venkovním koupalištěm. Podle současných návrhů by měl v areálu v budoucnu stát krytý plavecký bazén, relaxační bazén, vířivka a dětský bazén v přízemí. V prvním patře bude takzvaná wellness část, kde se počítá se saunou, párou a posilovnou. Městská plovárna Louka, vedle které nový bazén vznikne, funguje už deset let a její stavba stála zhruba 200 milionů korun.

Znojemský olympionik a nynější opoziční zastupitel Květoslav Svoboda, který v bazénu léta trénoval, souhlasí s tím, že bazén v Louce by přinesl určitou úsporu na provozních nákladech. Dal by ale přednost jiné variantě řešení problému se znojemským krytým bazénem. „Mám za to, že levnější varianta by byla nákladem přibližně osmdesáti milionů korun opravit a rozšířit stávající lázně, které mají tu výhodu, že jsou v centru města,“ uvedl již dříve Svoboda.

Současné vedení radnice chce v každém případě projekt dokončit tak, aby byl k dispozici budoucím zastupitelstvům, kteří budou o stavbě nebo přestavbě krytého bazénu rozhodovat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře