Reklama
reklama

Novou fasádu dostane ve Znojmě i márnice

Na rekonstrukci smuteční síně na centrálním hřbitově ve Znojmě, jejíž součástí je samozřejmě i obnova venkovní fasády, naváže další oprava. Aby místo posledního odpočinku působilo důstojně a mělo jednotný vzhled, bude se renovovat také fasáda márnice. Jde o budovu, která stojí po levé straně vstupní hřbitovní brány.

Rada města schválila pro realizaci této akci jako nejvhodnější nabídku firmy Atlanta Nový Šaldorf. Ta nabídla cenu 320 tisíc korun bez DPH. Opravovat se budou pohledové plochy fasády márnice. Zhotovitel prací byl vybrán formou elektronické aukce, které se zúčastnily tři firmy.

S úpravami smuteční síně, které přijdou na více než osm milionů korun bez DPH, se začalo v únoru. Kromě fasády se zásadně mění interiér budovy. Rekonstrukce zahrnuje nové podlahy, nábytek, dřevěné obložení stěn, příhodné osvětlení i nové okenní vitráže. Aby se z kaple stalo moderní pietní místo, realizuje se také částečná vnitřní přestavba. V prostorách, které jsou orientovány ke hřbitovní bráně, se buduje nová místnost pro výstav rakve. Pozůstalí se budou moci se svými blízkými důstojně v soukromí rozloučit. Rakev bude umístěna na pojezdových kolejnicích, takže s ní nebude nutné manipulovat ručně. Toho se bude využívat i v závěru smutečního obřadu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře