Reklama
reklama

Novou fasádu dostane ve Znojmě i márnice

Na rekonstrukci smuteční síně na centrálním hřbitově ve Znojmě, jejíž součástí je samozřejmě i obnova venkovní fasády, naváže další oprava. Aby místo posledního odpočinku působilo důstojně a mělo jednotný vzhled, bude se renovovat také fasáda márnice. Jde o budovu, která stojí po levé straně vstupní hřbitovní brány.

Rada města schválila pro realizaci této akci jako nejvhodnější nabídku firmy Atlanta Nový Šaldorf. Ta nabídla cenu 320 tisíc korun bez DPH. Opravovat se budou pohledové plochy fasády márnice. Zhotovitel prací byl vybrán formou elektronické aukce, které se zúčastnily tři firmy.

S úpravami smuteční síně, které přijdou na více než osm milionů korun bez DPH, se začalo v únoru. Kromě fasády se zásadně mění interiér budovy. Rekonstrukce zahrnuje nové podlahy, nábytek, dřevěné obložení stěn, příhodné osvětlení i nové okenní vitráže. Aby se z kaple stalo moderní pietní místo, realizuje se také částečná vnitřní přestavba. V prostorách, které jsou orientovány ke hřbitovní bráně, se buduje nová místnost pro výstav rakve. Pozůstalí se budou moci se svými blízkými důstojně v soukromí rozloučit. Rakev bude umístěna na pojezdových kolejnicích, takže s ní nebude nutné manipulovat ručně. Toho se bude využívat i v závěru smutečního obřadu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře