Reklama
reklama

Novou fasádu dostane ve Znojmě i márnice

Na rekonstrukci smuteční síně na centrálním hřbitově ve Znojmě, jejíž součástí je samozřejmě i obnova venkovní fasády, naváže další oprava. Aby místo posledního odpočinku působilo důstojně a mělo jednotný vzhled, bude se renovovat také fasáda márnice. Jde o budovu, která stojí po levé straně vstupní hřbitovní brány.

Rada města schválila pro realizaci této akci jako nejvhodnější nabídku firmy Atlanta Nový Šaldorf. Ta nabídla cenu 320 tisíc korun bez DPH. Opravovat se budou pohledové plochy fasády márnice. Zhotovitel prací byl vybrán formou elektronické aukce, které se zúčastnily tři firmy.

S úpravami smuteční síně, které přijdou na více než osm milionů korun bez DPH, se začalo v únoru. Kromě fasády se zásadně mění interiér budovy. Rekonstrukce zahrnuje nové podlahy, nábytek, dřevěné obložení stěn, příhodné osvětlení i nové okenní vitráže. Aby se z kaple stalo moderní pietní místo, realizuje se také částečná vnitřní přestavba. V prostorách, které jsou orientovány ke hřbitovní bráně, se buduje nová místnost pro výstav rakve. Pozůstalí se budou moci se svými blízkými důstojně v soukromí rozloučit. Rakev bude umístěna na pojezdových kolejnicích, takže s ní nebude nutné manipulovat ručně. Toho se bude využívat i v závěru smutečního obřadu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře