Reklama
reklama

Nové stromy a keře porostou mezi domy v Příměticích

Patnáct stromů a stovka keřů zkrášlí okolí obytných domů na začátku Přímětic. S výsadbou začali pracovníci Městské zeleně v úterý a to za asistence veřejnosti. Nejprve usadili do země okrasné stromy – javory, sakury, ambroně a muchovníky.

„Patnáct stromů zakoupil majitel pozemků, stavební firma Atlanta, která přislíbila jejich nákup jako náhradu za pokácené dřeviny, které musely ustoupit bytové zástavbě v této části obce,“ vysvětlil Radoslav Habrdle, ředitel Městské zeleně ve Znojmě. Její pracovníci nyní postupně doplní travnaté plochy o desítky kvetoucích keřů. 

S první výsadbou stromů pomáhali včera i místní obyvatelé. „Děti se už nemohly dočkat,“ konstatovala jedna z maminek bydlící v domě, ze kterého se bude nyní dívat na vzrůstající stromy. Do prostoru kolem domů navíc Městská zeleň nainstalovala lavičky a jednoduché herní prvky pro malé děti.

 

Zdroj: MÚ Znojmo

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře