Reklama
reklama

Nové dětské hřiště okusili první otužilci

První září nebylo jen ve znamení deštivého prvního školního dne, ale také ve znamení slavnostního otevření části revitalizovaného Dolního parku. „Počasí nám sice moc nepřeje, takže z plánovaného pikniku bohužel nic nebude. Jsem ale rád, že i přesto jste přišli. Věřím, že jakmile se počasí umoudří, budou nové dětské hřiště i park všichni plnohodnotně využívat,“ řekl na úvod starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Slavnostního přestřižení pásky se kromě pana starosty a přítomných dětí zhostili také architekti projektu Petr Todorov a Eva Wagnerová. Klouzačku, houpačku i prolézačky ty otužilejší děti rovnou vyzkoušely.

Zpřístupnění dětského hřiště dětem a rodičům ještě za dobrého počasí bylo důvodem jeho brzkého otevření. V parku totiž ještě probíhají finální práce kolem kašny, které budou hotové koncem září. Samotné osazení kašny, kterou odborníci restaurují v ateliéru, proběhne na jaře příštího roku.

Revitalizace této části Dolního parku započala radnice na sklonku minulého roku. Architekti zde zachovali původní historické řešení daného prostoru i dochované historické prvky parku jako je kašna, kamenná zídka nebo litinové vstupní oblouky s osvětlením. Zároveň park dostal moderní nádech v podobě nového dětského hřiště. Třicet čtyři stromů muselo být z důvodu provozní bezpečnosti parku asanováno. Tyto stromy nahradilo padesát devět nově vysázených. Do sázení i adopce stromů se koncem června zapojila i veřejnost.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře