Reklama
reklama

Nové dětské hřiště okusili první otužilci

První září nebylo jen ve znamení deštivého prvního školního dne, ale také ve znamení slavnostního otevření části revitalizovaného Dolního parku. „Počasí nám sice moc nepřeje, takže z plánovaného pikniku bohužel nic nebude. Jsem ale rád, že i přesto jste přišli. Věřím, že jakmile se počasí umoudří, budou nové dětské hřiště i park všichni plnohodnotně využívat,“ řekl na úvod starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Slavnostního přestřižení pásky se kromě pana starosty a přítomných dětí zhostili také architekti projektu Petr Todorov a Eva Wagnerová. Klouzačku, houpačku i prolézačky ty otužilejší děti rovnou vyzkoušely.

Zpřístupnění dětského hřiště dětem a rodičům ještě za dobrého počasí bylo důvodem jeho brzkého otevření. V parku totiž ještě probíhají finální práce kolem kašny, které budou hotové koncem září. Samotné osazení kašny, kterou odborníci restaurují v ateliéru, proběhne na jaře příštího roku.

Revitalizace této části Dolního parku započala radnice na sklonku minulého roku. Architekti zde zachovali původní historické řešení daného prostoru i dochované historické prvky parku jako je kašna, kamenná zídka nebo litinové vstupní oblouky s osvětlením. Zároveň park dostal moderní nádech v podobě nového dětského hřiště. Třicet čtyři stromů muselo být z důvodu provozní bezpečnosti parku asanováno. Tyto stromy nahradilo padesát devět nově vysázených. Do sázení i adopce stromů se koncem června zapojila i veřejnost.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře