Reklama
reklama

Nové dětské hřiště okusili první otužilci

První září nebylo jen ve znamení deštivého prvního školního dne, ale také ve znamení slavnostního otevření části revitalizovaného Dolního parku. „Počasí nám sice moc nepřeje, takže z plánovaného pikniku bohužel nic nebude. Jsem ale rád, že i přesto jste přišli. Věřím, že jakmile se počasí umoudří, budou nové dětské hřiště i park všichni plnohodnotně využívat,“ řekl na úvod starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Slavnostního přestřižení pásky se kromě pana starosty a přítomných dětí zhostili také architekti projektu Petr Todorov a Eva Wagnerová. Klouzačku, houpačku i prolézačky ty otužilejší děti rovnou vyzkoušely.

Zpřístupnění dětského hřiště dětem a rodičům ještě za dobrého počasí bylo důvodem jeho brzkého otevření. V parku totiž ještě probíhají finální práce kolem kašny, které budou hotové koncem září. Samotné osazení kašny, kterou odborníci restaurují v ateliéru, proběhne na jaře příštího roku.

Revitalizace této části Dolního parku započala radnice na sklonku minulého roku. Architekti zde zachovali původní historické řešení daného prostoru i dochované historické prvky parku jako je kašna, kamenná zídka nebo litinové vstupní oblouky s osvětlením. Zároveň park dostal moderní nádech v podobě nového dětského hřiště. Třicet čtyři stromů muselo být z důvodu provozní bezpečnosti parku asanováno. Tyto stromy nahradilo padesát devět nově vysázených. Do sázení i adopce stromů se koncem června zapojila i veřejnost.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře