Reklama
reklama

Nová bude i zbylá zídka v dolním parku. O náklady se podělí město a plynárny

Revitalizace dolního parku ve Znojmě se již blíží ke svému závěru. Nově upravený park však nadále hyzdí část ohradní zídky, která není na pozemku města, ale na pozemku společnosti RWE Česká republika a.s. „Pokud by zídka zůstala ve stávajícím stavu, narušovalo by to vzhled nově upravené části parku. Proto jsme jednali se společností RWE, abychom zídku společnými silami opravili a park tím získal kompaktní vzhled,“ říká starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Bylo dohodnuto, že RWE provede demolici ohradní zdi, vyhotoví základ pod novou zeď a nové oplocení. Město Znojmo zajistí vyzdění nové ohradní zdi a připraví v ní chráničky pro instalaci nového plotu.

Rada města v této souvislosti schválila výjimku ze zásad pro zadávání veřejných zakázek. „Firma Ekostavby Brno pracuje na revitalizaci dolního parku, takže je logické, aby provedla i rekonstrukci zmíněné ohradní zdi,“ konstatoval starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Město do ohradní zídky investuje sto patnáct tisíc korun bez DPH.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře