Reklama
reklama

Nejkrásnější balkóny a zahrádky. Kvůli soutěži rozkvetlo ve Znojmě mnoho domů

Sedmý ročník soutěže Rozkvetlé Znojmo, které se zúčastnilo téměř třicet lidí, zná své vítěze. Ceny vítězům předal osobně místostarosta Jan Grois s poděkováním, že se starají o své okolí, a to nejen na vlastním pozemku.

„Letos jsme stejně jako v loňském roce do hodnocení zahrnuli i tu skutečnost, že někteří nezvelebují jen své předzahrádky, ale prakticky cizí pozemky, předzahrádky všech. Týká se to zejména prostor před panelovými domy. Takto zaslaných fotografií bylo více než vloni a zvláště těmto lidem bych chtěl velice poděkovat. Je obdivuhodné, že se v dnešní době najdou lidé, kteří věnují svůj čas i peníze na úpravu předzahrádky, kterou jim nezřídka kdy ničí kolemjdoucí. Ale poděkovat bych samozřejmě chtěl všem, kterým jejich okolí není lhostejné a snaží se ho zkrášlit například květinami. Ozdobí se tím celé Znojmo. Rozkvetlé předzahrádky, balkóny a okna, které se nám letos v soutěži sešly, byly opravdu krásné,“ vysvětluje místostarosta.

„Navíc je pozitivní, že se nám v soutěži objevují každoročně vedle stálých jmen také nová. Oslovit soutěží širokou veřejnost bylo totiž i naším cílem,“ dodává místostarosta. I ti, kteří se do finálové trojky nedostali, se tak mohou těšit na malou pozornost ze znojemské radnice.

V kategorii nejlépe vyzdobené znojemské okno zvítězila Marcela Muzikářová, na druhém místě se umístila Irena Záškodová a třetí místo obsadili Kučerovi.
V kategorii nejlépe vyzdobený znojemský balkón první místo obsadila Jarmila Scherrerová, druhé Eva a Milan Kaksovi a třetí Blanka Mňuková.

Nejlépe vyzdobenou předzahrádkou se může chlubit Blanka Čurdová, na druhém místě skončili Sylva a Květoslav Podsedníkovi a třetí místo obsadil Karel Bětík.

Zdroj: Facebook Znojmo

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře