Reklama
reklama

Nejkrásnější balkóny a zahrádky. Kvůli soutěži rozkvetlo ve Znojmě mnoho domů

Sedmý ročník soutěže Rozkvetlé Znojmo, které se zúčastnilo téměř třicet lidí, zná své vítěze. Ceny vítězům předal osobně místostarosta Jan Grois s poděkováním, že se starají o své okolí, a to nejen na vlastním pozemku.

„Letos jsme stejně jako v loňském roce do hodnocení zahrnuli i tu skutečnost, že někteří nezvelebují jen své předzahrádky, ale prakticky cizí pozemky, předzahrádky všech. Týká se to zejména prostor před panelovými domy. Takto zaslaných fotografií bylo více než vloni a zvláště těmto lidem bych chtěl velice poděkovat. Je obdivuhodné, že se v dnešní době najdou lidé, kteří věnují svůj čas i peníze na úpravu předzahrádky, kterou jim nezřídka kdy ničí kolemjdoucí. Ale poděkovat bych samozřejmě chtěl všem, kterým jejich okolí není lhostejné a snaží se ho zkrášlit například květinami. Ozdobí se tím celé Znojmo. Rozkvetlé předzahrádky, balkóny a okna, které se nám letos v soutěži sešly, byly opravdu krásné,“ vysvětluje místostarosta.

„Navíc je pozitivní, že se nám v soutěži objevují každoročně vedle stálých jmen také nová. Oslovit soutěží širokou veřejnost bylo totiž i naším cílem,“ dodává místostarosta. I ti, kteří se do finálové trojky nedostali, se tak mohou těšit na malou pozornost ze znojemské radnice.

V kategorii nejlépe vyzdobené znojemské okno zvítězila Marcela Muzikářová, na druhém místě se umístila Irena Záškodová a třetí místo obsadili Kučerovi.
V kategorii nejlépe vyzdobený znojemský balkón první místo obsadila Jarmila Scherrerová, druhé Eva a Milan Kaksovi a třetí Blanka Mňuková.

Nejlépe vyzdobenou předzahrádkou se může chlubit Blanka Čurdová, na druhém místě skončili Sylva a Květoslav Podsedníkovi a třetí místo obsadil Karel Bětík.

Zdroj: Facebook Znojmo

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře