Reklama
reklama

Nechtěl pracovat a platit. Padělal lékařskou zprávu i složenky

Jedno odsouzení asi bylo třicetiletému muži ze Znojemska málo. Měl si trest odpracovat v podobě veřejně prospěšných prací a zaplatit škodu poškozenému. Plnění trestu se ale vyhýbal kuriózně. Zfalšoval lékařské zprávy potvrzující jeho nemoc i potvrzení o platbách poškozenému.

Muž byl letos v lednu odsouzen a soud ve Znojmě mu uložil trest obecně prospěšných prací a povinnost uhradit způsobenou škodu. Jak se však později ukázalo, odsouzený muž vymýšlel další podvodné způsoby, jak obejít zákon.

„ V současné době je důvodně podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a také z trestného činu padělání a vystavení nepravdivé lékařské zprávy, posudku a nálezu,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Zaslal totiž Probační a mediační službě potvrzení od svého ošetřujícího lékaře. Bylo zde uvedeno, že v dubnu až červnu letošního roku nemohl vykonávat obecně prospěšné práce z důvodu nemoci. Stejné instituci zaslal na jaře i kopie pěti ústřižků od poštovních poukázek. Dokládal jimi úhradu škody poškozenému, kterou mu způsobil.  „Vyšlo ale najevo, že se jedná o samé padělky a že ve skutečnosti nic nezaplatil a zároveň mohl pracovat. Nyní bude čelit dalšímu trestnímu stíhání. V případě prokázání viny mu hrozí až dva roky odnětí svobody,“ dodala mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře