Reklama
reklama

Návštěvníci jsou nároční, ale máme jim co nabídnout

Brány za letošní turistickou sezónou se definitivně zavřely. Do Znojma našly i letos cestu desítky tisíc lidí, a to nejen na vinobraní. Přijížděli sem během celého roku, aby objevovali krásy Znojma – jeho dominanty a zákoutí, stará osvědčená lákadla i horké letní tipy. U Znojmáků i turistů bodovaly také novinky, které Znojemská Beseda pro letošní sezónu připravila. A další chystá na příští rok. Právě Znojemská Beseda má cestovní ruch ve městě na starost.

Takřka všechny objekty, které jsou ve Znojmě k vidění, se mohou chlubit vyšší návštěvností, než tomu bylo v loňském roce. Ať už jde o rotundu, radniční věž, Vlkovu věž, znojemský hrad nebo podzemí. Adrenalinové trasy ve znojemském podzemí zaznamenaly průměrně třikrát vyšší návštěvnost než vloni na podzim, kdy se veřejnosti poprvé otevřely. Premiérově letos přivítala návštěvníky i zrekonstruovaná Střelniční věž. Vybudované skluzavky na Dyji zas lákaly malé i velké, zkušené i méně zkušené vodáky. 

„Každé město by mělo pro turisty nacházet něco nového. Návštěvníci jsou nároční, a pokud chceme, aby do Znojma jezdili a vraceli se sem, musíme jim nabídnout něco více,“ říká ředitel Znojemské Besedy František Koudela a na následující sezónu už chystá nové možnosti vyžití, které by stávající turistické cíle doplnily. Nové nápady si však žádají i nové investice ze strany města. Ze dne na den to tedy nepůjde. „Mou vizí je zpřístupnit další dvě hradební věže a udělat z nich unikátní prohlídkový okruh,“ přibližuje své představy František Koudela. Návštěvníci by začali ochutnávkou vín ve Vlkově věži, prohlédli by si hradební příkop a pak by směřovali přes kapucínskou zahradu po hradbách až k Rajské vinici pod kostel sv. Mikuláše. 
Znojmáky však čeká příští rok ještě jedno překvapení. Nově bude Znojemská Beseda pořádat pivní slavnosti. Konat se budou začátkem června v areálu pivovaru. Letos příznivci pivních slavností totiž přišli zkrátka. Společnost Heineken, která je zde pořádala, od nich nakonec ustoupila. Pořadatelství se tak chopilo město. 
 
„Důležité také je, aby se tu hosté dobře najedli a byli spokojení s ubytováním.  Proto bych chtěl prohloubit spolupráci se zdejšími hoteliéry a restauratéry, neboť jen spokojený turista se vrací a v nejlepším případě s sebou vezme další své známé a kamarády,“ dodává Koudela. 
 
Propagaci Znojma jako turistické destinace věnuje Znojemská Beseda stále více energie. V létě tu na press tripu, tedy organizované návštěvě novinářů za účelem propagace města, přivítala žurnalisty prakticky ze všech koutů republiky.„Reklama je pro nás důležitá. Novináři byli ze Znojma a okolí nadšení a to se odráží i v článcích, které publikují v novinách, časopisech i na turistických webech,“ doplňuje Koudela. 
Znojemská Beseda cílí nejen na tuzemské návštěvníky, ale také na ty zahraniční. „Každý rok se chceme zaměřit na jednu zemi, kde bychom chtěli Znojmo prezentovat jako město mnoha zážitků a příležitostí. Bylo by naivní předpokládat, že se najednou do Znojma přihrnou tisíce turistů, nicméně každý nový návštěvník je pro nás cenný. Vždyť turistický ruch má i velký dopad na zaměstnanost, neboť každý turista není jen kolonkou v našich statistikách, ale svými útratami přináší obživu pro stovky, možná tisíce lidí. Právě tím je cestovní ruch pro Znojmo tak důležitý, a proto se mu chceme na Znojemské Besedě více věnovat,“ uzavírá plány na příští rok Koudela.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře