Reklama
reklama

Návštěvníci jsou nároční, ale máme jim co nabídnout

Brány za letošní turistickou sezónou se definitivně zavřely. Do Znojma našly i letos cestu desítky tisíc lidí, a to nejen na vinobraní. Přijížděli sem během celého roku, aby objevovali krásy Znojma – jeho dominanty a zákoutí, stará osvědčená lákadla i horké letní tipy. U Znojmáků i turistů bodovaly také novinky, které Znojemská Beseda pro letošní sezónu připravila. A další chystá na příští rok. Právě Znojemská Beseda má cestovní ruch ve městě na starost.

Takřka všechny objekty, které jsou ve Znojmě k vidění, se mohou chlubit vyšší návštěvností, než tomu bylo v loňském roce. Ať už jde o rotundu, radniční věž, Vlkovu věž, znojemský hrad nebo podzemí. Adrenalinové trasy ve znojemském podzemí zaznamenaly průměrně třikrát vyšší návštěvnost než vloni na podzim, kdy se veřejnosti poprvé otevřely. Premiérově letos přivítala návštěvníky i zrekonstruovaná Střelniční věž. Vybudované skluzavky na Dyji zas lákaly malé i velké, zkušené i méně zkušené vodáky. 

„Každé město by mělo pro turisty nacházet něco nového. Návštěvníci jsou nároční, a pokud chceme, aby do Znojma jezdili a vraceli se sem, musíme jim nabídnout něco více,“ říká ředitel Znojemské Besedy František Koudela a na následující sezónu už chystá nové možnosti vyžití, které by stávající turistické cíle doplnily. Nové nápady si však žádají i nové investice ze strany města. Ze dne na den to tedy nepůjde. „Mou vizí je zpřístupnit další dvě hradební věže a udělat z nich unikátní prohlídkový okruh,“ přibližuje své představy František Koudela. Návštěvníci by začali ochutnávkou vín ve Vlkově věži, prohlédli by si hradební příkop a pak by směřovali přes kapucínskou zahradu po hradbách až k Rajské vinici pod kostel sv. Mikuláše. 
Znojmáky však čeká příští rok ještě jedno překvapení. Nově bude Znojemská Beseda pořádat pivní slavnosti. Konat se budou začátkem června v areálu pivovaru. Letos příznivci pivních slavností totiž přišli zkrátka. Společnost Heineken, která je zde pořádala, od nich nakonec ustoupila. Pořadatelství se tak chopilo město. 
 
„Důležité také je, aby se tu hosté dobře najedli a byli spokojení s ubytováním.  Proto bych chtěl prohloubit spolupráci se zdejšími hoteliéry a restauratéry, neboť jen spokojený turista se vrací a v nejlepším případě s sebou vezme další své známé a kamarády,“ dodává Koudela. 
 
Propagaci Znojma jako turistické destinace věnuje Znojemská Beseda stále více energie. V létě tu na press tripu, tedy organizované návštěvě novinářů za účelem propagace města, přivítala žurnalisty prakticky ze všech koutů republiky.„Reklama je pro nás důležitá. Novináři byli ze Znojma a okolí nadšení a to se odráží i v článcích, které publikují v novinách, časopisech i na turistických webech,“ doplňuje Koudela. 
Znojemská Beseda cílí nejen na tuzemské návštěvníky, ale také na ty zahraniční. „Každý rok se chceme zaměřit na jednu zemi, kde bychom chtěli Znojmo prezentovat jako město mnoha zážitků a příležitostí. Bylo by naivní předpokládat, že se najednou do Znojma přihrnou tisíce turistů, nicméně každý nový návštěvník je pro nás cenný. Vždyť turistický ruch má i velký dopad na zaměstnanost, neboť každý turista není jen kolonkou v našich statistikách, ale svými útratami přináší obživu pro stovky, možná tisíce lidí. Právě tím je cestovní ruch pro Znojmo tak důležitý, a proto se mu chceme na Znojemské Besedě více věnovat,“ uzavírá plány na příští rok Koudela.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Hnutí Žít Brno se rozhodlo napsat italskému premiérovi dopis, ve kterém uvádí, že pokud domluva s jeho českým protějškem Andrejem Babišem dopadne úspěšně, "klidně si těch pár lidí vezmeme do...
20.07.2018 - 06:30
Hledaný pachatel Foto: PČR
Kriminalisté od nedělního rána pátrají po muži, který se pokusil znásilnit mladou ženu v brněnské Líšni. Naštěstí jej vyrušil svědek, který slyšel křik a volání o pomoc. Poznáváte muže na fotografii...
19.07.2018 - 19:40
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Komentáře