Reklama
reklama

Na Znojemsku se vyskytují stále více střety vozidel se zvěří

V jarním a podzimním období dochází k většímu počtu dopravních nehod, ve kterých figuruje lesní zvěř. 

Ve čtvrtek se právě taková stala u obce Lesonice v devět hodin večer. Třiadvacetiletá řidička jela se Škodu Fabia směrem na obec Miroslavské Knínice a náhle jí z levého silničního příkopu vběhl přímo do jízdní dráhy srnec. Pro krátkou vzdálenost již nestihla včas zareagovat. Mrtvé tělo zvířete si převzal přivolaný myslivec. Vzhledem k tomu, že mladá řidička má své vozidlo pro takové případy pojištěné, způsobenou škodu jí pojišťovna uhradí. Jedná se o zhruba patnáct tisíc korun. Předcházející den došlo ke dvěma stejným případům. Ve středu v sedm hodin ráno na silnici mezi Příměticemi a křižovatkou na obec Kasárna vběhl srnec před jedoucí Škodu Octavia.

Druhá obdobná kolize se téhož dne odehrála na silnici mezi obcemi Dyje a Tasovice o půl desáté večer. Žádný z řidičů a jejich spolujezdců nebyl zraněn. Zvěř však náraz do aut nepřežila. Oba kusy si také převzali myslivci. Na vozidlech vznikla škoda zhruba deset a patnáct tisíc korun.

Od začátku tohoto měsíce se jedná již o deset takových střetů. Na vozidlech vznikly škody v rozmezí od pěti do padesáti tisíc korun. V devíti případech se jednalo o náhlé vběhnutí srny do jízdní dráhy a jednou bažanta. Letos policie na Znojemsku eviduje od začátku roku třicet pět nehod zaviněných lesní zvěří. Dochází k nim ráno mezi pátou a sedmou hodinou a večer mezi půl osmou a půl desátou. Za celý loňský rok řidiči oznámili jedenadevadesát střetů se zvěří a rok předcházejí padesát osm.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře