Reklama
reklama

Na Znojemsku se vyskytují stále více střety vozidel se zvěří

V jarním a podzimním období dochází k většímu počtu dopravních nehod, ve kterých figuruje lesní zvěř. 

Ve čtvrtek se právě taková stala u obce Lesonice v devět hodin večer. Třiadvacetiletá řidička jela se Škodu Fabia směrem na obec Miroslavské Knínice a náhle jí z levého silničního příkopu vběhl přímo do jízdní dráhy srnec. Pro krátkou vzdálenost již nestihla včas zareagovat. Mrtvé tělo zvířete si převzal přivolaný myslivec. Vzhledem k tomu, že mladá řidička má své vozidlo pro takové případy pojištěné, způsobenou škodu jí pojišťovna uhradí. Jedná se o zhruba patnáct tisíc korun. Předcházející den došlo ke dvěma stejným případům. Ve středu v sedm hodin ráno na silnici mezi Příměticemi a křižovatkou na obec Kasárna vběhl srnec před jedoucí Škodu Octavia.

Druhá obdobná kolize se téhož dne odehrála na silnici mezi obcemi Dyje a Tasovice o půl desáté večer. Žádný z řidičů a jejich spolujezdců nebyl zraněn. Zvěř však náraz do aut nepřežila. Oba kusy si také převzali myslivci. Na vozidlech vznikla škoda zhruba deset a patnáct tisíc korun.

Od začátku tohoto měsíce se jedná již o deset takových střetů. Na vozidlech vznikly škody v rozmezí od pěti do padesáti tisíc korun. V devíti případech se jednalo o náhlé vběhnutí srny do jízdní dráhy a jednou bažanta. Letos policie na Znojemsku eviduje od začátku roku třicet pět nehod zaviněných lesní zvěří. Dochází k nim ráno mezi pátou a sedmou hodinou a večer mezi půl osmou a půl desátou. Za celý loňský rok řidiči oznámili jedenadevadesát střetů se zvěří a rok předcházejí padesát osm.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře