Reklama
reklama

Na Znojemsku se vyskytují stále více střety vozidel se zvěří

V jarním a podzimním období dochází k většímu počtu dopravních nehod, ve kterých figuruje lesní zvěř. 

Ve čtvrtek se právě taková stala u obce Lesonice v devět hodin večer. Třiadvacetiletá řidička jela se Škodu Fabia směrem na obec Miroslavské Knínice a náhle jí z levého silničního příkopu vběhl přímo do jízdní dráhy srnec. Pro krátkou vzdálenost již nestihla včas zareagovat. Mrtvé tělo zvířete si převzal přivolaný myslivec. Vzhledem k tomu, že mladá řidička má své vozidlo pro takové případy pojištěné, způsobenou škodu jí pojišťovna uhradí. Jedná se o zhruba patnáct tisíc korun. Předcházející den došlo ke dvěma stejným případům. Ve středu v sedm hodin ráno na silnici mezi Příměticemi a křižovatkou na obec Kasárna vběhl srnec před jedoucí Škodu Octavia.

Druhá obdobná kolize se téhož dne odehrála na silnici mezi obcemi Dyje a Tasovice o půl desáté večer. Žádný z řidičů a jejich spolujezdců nebyl zraněn. Zvěř však náraz do aut nepřežila. Oba kusy si také převzali myslivci. Na vozidlech vznikla škoda zhruba deset a patnáct tisíc korun.

Od začátku tohoto měsíce se jedná již o deset takových střetů. Na vozidlech vznikly škody v rozmezí od pěti do padesáti tisíc korun. V devíti případech se jednalo o náhlé vběhnutí srny do jízdní dráhy a jednou bažanta. Letos policie na Znojemsku eviduje od začátku roku třicet pět nehod zaviněných lesní zvěří. Dochází k nim ráno mezi pátou a sedmou hodinou a večer mezi půl osmou a půl desátou. Za celý loňský rok řidiči oznámili jedenadevadesát střetů se zvěří a rok předcházejí padesát osm.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře