Reklama
reklama

Na znojemském zimním stadionu vymění staré mantinely za nové

Znojemský zimní stadion se dočká dalších investic. Po více než dvaceti letech dosloužily mantinely, které na zimním stadionu oddělují ledovou plochu od hlediště. Přes veškerou péči, které se jim dostávalo, je už jejich technický stav nevyhovující a ohrožuje zdraví hráčů a bruslařů z řad organizací, veřejnosti i školských zařízení, které stadion využívají.

Rada města schválila v minulých dnech protokol aukce na zakázku výměny mantinelů a rozhodla zadat práce firmě Hokej-Sport CZ s.r.o., Nepasice za cenu 1,85 milionu korun. Částka se bude hradit z provozního příspěvku Správy nemovitostí města Znojma.

Oprava přinese další vylepšení sportovního zařízení, které slouží nejen vrcholovému hokejovému klubu, ale ve velké míře i mládeži a dětem. Navazuje se tak na již provedené práce. „V loňském roce investovalo město Znojmo do rekonstrukce zimního stadionu tři miliony korun,“ připomíná starosta Vlastimil Gabrhel. Šlo například o výměnu nouzového osvětlení, výměnu ozvučení, stavební úpravy, opravu schodiště a střechy a statický posudek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře