Reklama
reklama

Na Slavnostech okurek si Znojmo připomene 441 let pěstování okurek

Začátek srpna ve Znojmě bude opět patřit Slavnostem okurek. Znojemská okurka, která Znojmo proslavila i v zahraničí, bude k ochutnání v nejrůznějších podobách. Kromě tradičních věcí jako je trh nebo soutěž o nejlepší sterilovanou okurku a rychlokvašku si lidé budou moci pochutnat také na specialitách připravených vybranými restauracemi a k vidění bude rovněž i unikátní gastro show.

„Letošní ročník Slavností okurek jsme se snažili posunout více ke špičkové gastronomii a této koncepci je podmíněný také stánkový prodej,“ říká Dušan Varga, ředitel Znojemské Besedy.

 

V prostorách party stanu na Masarykově náměstí budou moci návštěvníci ochutnat okurková jídla připravená Hotelem Prestige a alkoholické i nealkoholické koktejly od Restaurace Illegal Bar. Hlavní roli bude okurka hrát také v sobotní gastro show Romana Ťulpy a Václava Šmerdy, držitelů medailí Magdaleny Dobromily Rettigové a dalších ocenění ve svém oboru, kteří připravili pro Znojmo speciální program.

 

V rámci programu se diváci mohou těšit také na vystoupení skupiny Hamleti s Daliborem Gondíkem a Jakubem Wehrenbergem, Tomáše Kočka & ORCHESTR, Big Band Laufen Austria, děti potěší Jaroslav Samson Lenk a jeho setkání s večerníčkem a také řada pohádek. Příjemnou atmosféru slavností podpoří flašinetář s harmonikáři a řemeslné stánky.

 

Na Horním náměstí budou různorodé atrakce a soutěže pro děti s Vodáckým oddílem Neptun Znojmo, autogramiáda HC Orli Znojmo a mnoho dalšího.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře