Reklama
reklama

Na Slavnostech okurek si Znojmo připomene 441 let pěstování okurek

Začátek srpna ve Znojmě bude opět patřit Slavnostem okurek. Znojemská okurka, která Znojmo proslavila i v zahraničí, bude k ochutnání v nejrůznějších podobách. Kromě tradičních věcí jako je trh nebo soutěž o nejlepší sterilovanou okurku a rychlokvašku si lidé budou moci pochutnat také na specialitách připravených vybranými restauracemi a k vidění bude rovněž i unikátní gastro show.

„Letošní ročník Slavností okurek jsme se snažili posunout více ke špičkové gastronomii a této koncepci je podmíněný také stánkový prodej,“ říká Dušan Varga, ředitel Znojemské Besedy.

 

V prostorách party stanu na Masarykově náměstí budou moci návštěvníci ochutnat okurková jídla připravená Hotelem Prestige a alkoholické i nealkoholické koktejly od Restaurace Illegal Bar. Hlavní roli bude okurka hrát také v sobotní gastro show Romana Ťulpy a Václava Šmerdy, držitelů medailí Magdaleny Dobromily Rettigové a dalších ocenění ve svém oboru, kteří připravili pro Znojmo speciální program.

 

V rámci programu se diváci mohou těšit také na vystoupení skupiny Hamleti s Daliborem Gondíkem a Jakubem Wehrenbergem, Tomáše Kočka & ORCHESTR, Big Band Laufen Austria, děti potěší Jaroslav Samson Lenk a jeho setkání s večerníčkem a také řada pohádek. Příjemnou atmosféru slavností podpoří flašinetář s harmonikáři a řemeslné stánky.

 

Na Horním náměstí budou různorodé atrakce a soutěže pro děti s Vodáckým oddílem Neptun Znojmo, autogramiáda HC Orli Znojmo a mnoho dalšího.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře