Reklama
reklama

Na nákupy ovoce a zeleniny do Louky

Kromě vína, sýrů nebo sazenic vinné révy se dají v areálu Louckého kláštera pořídit nově i další potraviny. Rada města Znojma podpořila místního podnikatele a poskytla mu prostor k prodeji svých výrobků právě v Louckém klášteře.

V objektu, kterému se říká kladivo a který sloužil dosud jako mázhauz a sklad vína, nabízí firma Agro Stošíkovice ovoce, zeleninu a mošty. Firma se původně chtěla domluvit s obchodními řetězci, k dohodě se ale nakonec nedospělo. „Podpora regionálních produktů je cestou, kterou bychom se měli vydat. Ostatně se o tom hovoří i na státní úrovni. Proto jsme uvedli v život pilotní projekt firmy Agro Stošíkovice, která by malých prodejen po Znojemsku chtěla mít v budoucnu více,“ říká starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Společnost Agro Stošíkovce je vyhlášeným pěstitelem ovoce a hroznů vinné révy na Znojemsku a zákazníkům prodává vlastní produkty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře