Reklama
reklama

Na nákupy ovoce a zeleniny do Louky

Kromě vína, sýrů nebo sazenic vinné révy se dají v areálu Louckého kláštera pořídit nově i další potraviny. Rada města Znojma podpořila místního podnikatele a poskytla mu prostor k prodeji svých výrobků právě v Louckém klášteře.

V objektu, kterému se říká kladivo a který sloužil dosud jako mázhauz a sklad vína, nabízí firma Agro Stošíkovice ovoce, zeleninu a mošty. Firma se původně chtěla domluvit s obchodními řetězci, k dohodě se ale nakonec nedospělo. „Podpora regionálních produktů je cestou, kterou bychom se měli vydat. Ostatně se o tom hovoří i na státní úrovni. Proto jsme uvedli v život pilotní projekt firmy Agro Stošíkovice, která by malých prodejen po Znojemsku chtěla mít v budoucnu více,“ říká starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Společnost Agro Stošíkovce je vyhlášeným pěstitelem ovoce a hroznů vinné révy na Znojemsku a zákazníkům prodává vlastní produkty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře