Reklama
reklama

Na Divišově náměstí ve Znojmě začnou s dlážděním

První etapa regenerace městské památkové rezervace, tedy rekonstrukce části ulice Velká Michalská a Divišova náměstí, míří do finále. Vše totiž musí být hotovo do vinobraní, neboť tudy prochází velkolepý historický průvod, tradiční vrchol Znojemského historického vinobraní.

V nejbližších dnech se započne s pokládáním konstrukčních vrstev komunikace a chodníků, položí se kamenné obruby a začne se dláždit. Pro kolemjdoucí to znamená další omezení. „Chtěl bych požádat všechny o trpělivost a shovívavost. Snažíme se, aby se práce provedly co nejrychleji a aby omezení byla co možná nejkratší a nejmírnější,“ říká starosta Vlastimil Gabrhel. Bydlící a podnikající, kteří jsou přímo dotčeni touto rekonstrukcí, budou o přesnějším harmonogramu jednotlivých prací informováni písemně.

Po vinobraní se naváže s rekonstrukcí zbývající části ulice Velká Michalská, která ukončí první etapu projektu regenerace ulic městské památkové rezervace. Do něj jsou kromě revitalizace Divišova náměstí zahrnuty také rekonstrukce části náměstí Svobody, Jezuitského náměstí a ulic Jezuitská a Veselá.  S těmi se počítá až v dalších letech.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře