Reklama
reklama

Na Divišově náměstí ve Znojmě začnou s dlážděním

První etapa regenerace městské památkové rezervace, tedy rekonstrukce části ulice Velká Michalská a Divišova náměstí, míří do finále. Vše totiž musí být hotovo do vinobraní, neboť tudy prochází velkolepý historický průvod, tradiční vrchol Znojemského historického vinobraní.

V nejbližších dnech se započne s pokládáním konstrukčních vrstev komunikace a chodníků, položí se kamenné obruby a začne se dláždit. Pro kolemjdoucí to znamená další omezení. „Chtěl bych požádat všechny o trpělivost a shovívavost. Snažíme se, aby se práce provedly co nejrychleji a aby omezení byla co možná nejkratší a nejmírnější,“ říká starosta Vlastimil Gabrhel. Bydlící a podnikající, kteří jsou přímo dotčeni touto rekonstrukcí, budou o přesnějším harmonogramu jednotlivých prací informováni písemně.

Po vinobraní se naváže s rekonstrukcí zbývající části ulice Velká Michalská, která ukončí první etapu projektu regenerace ulic městské památkové rezervace. Do něj jsou kromě revitalizace Divišova náměstí zahrnuty také rekonstrukce části náměstí Svobody, Jezuitského náměstí a ulic Jezuitská a Veselá.  S těmi se počítá až v dalších letech.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře