Reklama
reklama

Na Divišově náměstí ve Znojmě začnou s dlážděním

První etapa regenerace městské památkové rezervace, tedy rekonstrukce části ulice Velká Michalská a Divišova náměstí, míří do finále. Vše totiž musí být hotovo do vinobraní, neboť tudy prochází velkolepý historický průvod, tradiční vrchol Znojemského historického vinobraní.

V nejbližších dnech se započne s pokládáním konstrukčních vrstev komunikace a chodníků, položí se kamenné obruby a začne se dláždit. Pro kolemjdoucí to znamená další omezení. „Chtěl bych požádat všechny o trpělivost a shovívavost. Snažíme se, aby se práce provedly co nejrychleji a aby omezení byla co možná nejkratší a nejmírnější,“ říká starosta Vlastimil Gabrhel. Bydlící a podnikající, kteří jsou přímo dotčeni touto rekonstrukcí, budou o přesnějším harmonogramu jednotlivých prací informováni písemně.

Po vinobraní se naváže s rekonstrukcí zbývající části ulice Velká Michalská, která ukončí první etapu projektu regenerace ulic městské památkové rezervace. Do něj jsou kromě revitalizace Divišova náměstí zahrnuty také rekonstrukce části náměstí Svobody, Jezuitského náměstí a ulic Jezuitská a Veselá.  S těmi se počítá až v dalších letech.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Komentáře