Reklama
reklama

Na bývalém autocvičišti ve Znojmě se bude učit dopravní výchova

Dětem všech věkových kategorií, mládeži i sportovním cyklistickým nadšencům z celého okresu má v budoucnu sloužit bývalé autocvičiště za židovským hřbitovem ve Znojmě-Příměticích. Znojemští radní již schválili stavební program pro multifunkční cyklistický areál. Materiál bude sloužit jako podklad pro zpracování dalších stupňů projektové dokumentace.      

Naším cílem je vybudovat ucelený komplex s nabídkou různých služeb a dopravně výchovných programů pro všechny věkové kategorie dětí a mládeže a také pro sportovce,“ potvrzuje plány radnice znojemský starosta Vlastimil Gabrhel.

Kromě hlavního objektu, kde budou učebny, šatny i sociální zařízení, se počítá s garážemi na ukládání kol. K dispozici má být dětské hřiště pro nejmenší děti, které se ještě nemohou samostatně pohybovat po dopravním hřišti. Chybět samozřejmě nebudou pískoviště, houpačky, interaktivní hry a panely s dopravní tématikou a jednoduché mini dopravní hřiště.

Hlavní náplní příštího multifunkčního centra má být samozřejmě dopravní výchova a zdokonalování jízdních dovedností malých i větších cyklistů ze základních škol. K tomu bude sloužit tzv. PUMP Track, cože je variabilní sestava překážek a prvků pro jízdní kola, která je sestavená do jednotné dráhy. Výukový prostor nabídne nácvik jízdy a trénink soutěže Mladý cyklista. Chybět nemá ani bikepark s překážkami pro jízdní kola. Na své si ovšem přijdou také vyznavači biketrialu. Půjde o travnatou plochu s překážkami, jako jsou kmeny, balvany, skruže, železniční pražce.

Zejména základní školy z celého okresu budou moci využívat areál k výuce bezpečnosti silničního provozu. Na dopravním hřišti budou k dispozici také šlapací káry, trojkolky, koloběžky, kola a kočárky.

Areál má být vybaven vhodným mobiliářem. Samozřejmostí budou stojany na kola a pítko. Bude samozřejmě patřičně osvětlený a ozvučený. Počítá se s napojením této lokality na městský kamerový dohlížecí systém. Nutná bude pochopitelně i rekonstrukce příjezdových komunikací a prodloužení cyklotrasy a cyklostezky a vybudování parkoviště.

Zpracovaná studie bude konzultována s těmi, kdo budou v příštích letech celý komplex využívat k výuce dětí a mládeže i k tréninku. Například s učiteli, zástupci sportovních oddílů a jiných zájmových organizací či školských zařízení, ale i se zástupci Dopravního inspektorátu Policie ČR a Městské policie Znojmo nebo s amatérskými sportovci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře