Reklama
reklama

Na bývalém autocvičišti ve Znojmě se bude učit dopravní výchova

Dětem všech věkových kategorií, mládeži i sportovním cyklistickým nadšencům z celého okresu má v budoucnu sloužit bývalé autocvičiště za židovským hřbitovem ve Znojmě-Příměticích. Znojemští radní již schválili stavební program pro multifunkční cyklistický areál. Materiál bude sloužit jako podklad pro zpracování dalších stupňů projektové dokumentace.      

Naším cílem je vybudovat ucelený komplex s nabídkou různých služeb a dopravně výchovných programů pro všechny věkové kategorie dětí a mládeže a také pro sportovce,“ potvrzuje plány radnice znojemský starosta Vlastimil Gabrhel.

Kromě hlavního objektu, kde budou učebny, šatny i sociální zařízení, se počítá s garážemi na ukládání kol. K dispozici má být dětské hřiště pro nejmenší děti, které se ještě nemohou samostatně pohybovat po dopravním hřišti. Chybět samozřejmě nebudou pískoviště, houpačky, interaktivní hry a panely s dopravní tématikou a jednoduché mini dopravní hřiště.

Hlavní náplní příštího multifunkčního centra má být samozřejmě dopravní výchova a zdokonalování jízdních dovedností malých i větších cyklistů ze základních škol. K tomu bude sloužit tzv. PUMP Track, cože je variabilní sestava překážek a prvků pro jízdní kola, která je sestavená do jednotné dráhy. Výukový prostor nabídne nácvik jízdy a trénink soutěže Mladý cyklista. Chybět nemá ani bikepark s překážkami pro jízdní kola. Na své si ovšem přijdou také vyznavači biketrialu. Půjde o travnatou plochu s překážkami, jako jsou kmeny, balvany, skruže, železniční pražce.

Zejména základní školy z celého okresu budou moci využívat areál k výuce bezpečnosti silničního provozu. Na dopravním hřišti budou k dispozici také šlapací káry, trojkolky, koloběžky, kola a kočárky.

Areál má být vybaven vhodným mobiliářem. Samozřejmostí budou stojany na kola a pítko. Bude samozřejmě patřičně osvětlený a ozvučený. Počítá se s napojením této lokality na městský kamerový dohlížecí systém. Nutná bude pochopitelně i rekonstrukce příjezdových komunikací a prodloužení cyklotrasy a cyklostezky a vybudování parkoviště.

Zpracovaná studie bude konzultována s těmi, kdo budou v příštích letech celý komplex využívat k výuce dětí a mládeže i k tréninku. Například s učiteli, zástupci sportovních oddílů a jiných zájmových organizací či školských zařízení, ale i se zástupci Dopravního inspektorátu Policie ČR a Městské policie Znojmo nebo s amatérskými sportovci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře