Reklama
reklama

Muž z Prahy řádí na Vranovské přehradě. Loni tam kradl, letos řídil opilý loď

Devětadvacetiletý muž z Prahy si léto na Vranovské přehradě na Znojemsku pořádně užívá. Bohužel se ale pravidelně zapisuje do policejních statistik. Loni u přehrady kradl, letos si zase opilý vyjel na noční plavbu po Vranovské přehradě.

Vůdci malého plavidla se dovolená v rekreační oblasti Vranovské přehrady značně prodraží. V noci ze středy na čtvrtek si muž z Prahy vyplul na plachetnici.

„Neunikl ovšem pozornosti, když o půl dvanácté použil motor. Plul od mostu pro pěší směrem k pláži a potom zamířil přímo k policejní garáži nedaleko hráze přehrady. Tam na něho již naše hlídka čekala. Následovala důkladná kontrola na vodní cestě. Vyšlo najevo, že je posilněn alkoholem. Nadýchal 1,51 promile,“ popsala mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Kromě toho, že řídil loď opilý, ještě neoprávněně použil spalovací motor, plul bez osvětlení, bez označení a na lodi vůbec neměl oplachtění. Je důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až rok odnětí svobody, peněžitý trest i zákaz řízení.

Ovšem jde o muže, který se do policejních statistik zapsal již v loňském roce. „Tehdy se dopustil majetkového přestupku tím, že odcizil ze stožáru jedné chaty nedaleko Bítova plátěnou vlajku s pirátským motivem a majiteli způsobil škodu pět set korun,“ doplnila Drahokoupilová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře