Reklama
reklama

Muž se deset let úspěšně vyhýbal vězení, narazil v baru v Praze

Za dvojnásobnou zpronevěru byl v roce 2004 odsouzen tehdy jedenapadesátiletý muž ze Znojemska. Po vynesení rozsudku ale zmizel beze stopy a policistům se nedařilo jej najít. Nakonec na něj náhodně narazili při běžné kontrole v hlavním městě.

Před deseti lety, v polovině srpna, bylo po muži vyhlášeno celostátní pátrání. „Začátkem následujícího měsíce vydal Okresní soud Znojmo evropský zatýkací rozkaz a koncem září pak i příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody,“ informovala mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

Muž byl totiž odsouzen na třiatřicet měsíců za to, že si půjčil nákladní auto a bez vědomí majitele ho prodal. K tomu ještě převzal milion korun na stavbu domu, ale peníze z poloviny použil pro vlastní potřebu.

Po vynesení rozsudku zmizel. „Po celou dobu pátrání jsme neměli vůbec žádný poznatek o tom, kde by se mohl nacházet. Nekontaktoval žádný úřad a ani lékařské zařízení. Neuvízl v policejní síti ani při běžných silničních kontrolách,“ popsala mluvčí.

Osudným se mu stala návštěva jednoho baru v Praze, kde poslední květnový pátek probíhala kontrola osob. Pražští policisté v rámci policejní akce zcela náhodně po téměř deseti letech muže úspěšně našli. Tím jeho pobyt na svobodě skončil a nyní si již v jedenašedesáti letech bude odpykávat starý trest. Zároveň bude čelit dalšímu trestnímu stíhání.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře