Reklama
reklama

Muž se deset let úspěšně vyhýbal vězení, narazil v baru v Praze

Za dvojnásobnou zpronevěru byl v roce 2004 odsouzen tehdy jedenapadesátiletý muž ze Znojemska. Po vynesení rozsudku ale zmizel beze stopy a policistům se nedařilo jej najít. Nakonec na něj náhodně narazili při běžné kontrole v hlavním městě.

Před deseti lety, v polovině srpna, bylo po muži vyhlášeno celostátní pátrání. „Začátkem následujícího měsíce vydal Okresní soud Znojmo evropský zatýkací rozkaz a koncem září pak i příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody,“ informovala mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

Muž byl totiž odsouzen na třiatřicet měsíců za to, že si půjčil nákladní auto a bez vědomí majitele ho prodal. K tomu ještě převzal milion korun na stavbu domu, ale peníze z poloviny použil pro vlastní potřebu.

Po vynesení rozsudku zmizel. „Po celou dobu pátrání jsme neměli vůbec žádný poznatek o tom, kde by se mohl nacházet. Nekontaktoval žádný úřad a ani lékařské zařízení. Neuvízl v policejní síti ani při běžných silničních kontrolách,“ popsala mluvčí.

Osudným se mu stala návštěva jednoho baru v Praze, kde poslední květnový pátek probíhala kontrola osob. Pražští policisté v rámci policejní akce zcela náhodně po téměř deseti letech muže úspěšně našli. Tím jeho pobyt na svobodě skončil a nyní si již v jedenašedesáti letech bude odpykávat starý trest. Zároveň bude čelit dalšímu trestnímu stíhání.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře