Reklama
reklama

Muž se deset let úspěšně vyhýbal vězení, narazil v baru v Praze

Za dvojnásobnou zpronevěru byl v roce 2004 odsouzen tehdy jedenapadesátiletý muž ze Znojemska. Po vynesení rozsudku ale zmizel beze stopy a policistům se nedařilo jej najít. Nakonec na něj náhodně narazili při běžné kontrole v hlavním městě.

Před deseti lety, v polovině srpna, bylo po muži vyhlášeno celostátní pátrání. „Začátkem následujícího měsíce vydal Okresní soud Znojmo evropský zatýkací rozkaz a koncem září pak i příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody,“ informovala mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

Muž byl totiž odsouzen na třiatřicet měsíců za to, že si půjčil nákladní auto a bez vědomí majitele ho prodal. K tomu ještě převzal milion korun na stavbu domu, ale peníze z poloviny použil pro vlastní potřebu.

Po vynesení rozsudku zmizel. „Po celou dobu pátrání jsme neměli vůbec žádný poznatek o tom, kde by se mohl nacházet. Nekontaktoval žádný úřad a ani lékařské zařízení. Neuvízl v policejní síti ani při běžných silničních kontrolách,“ popsala mluvčí.

Osudným se mu stala návštěva jednoho baru v Praze, kde poslední květnový pátek probíhala kontrola osob. Pražští policisté v rámci policejní akce zcela náhodně po téměř deseti letech muže úspěšně našli. Tím jeho pobyt na svobodě skončil a nyní si již v jedenašedesáti letech bude odpykávat starý trest. Zároveň bude čelit dalšímu trestnímu stíhání.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře