Reklama
reklama

Muž bez přilby a žena pod vlivem drog

V  první květnové dny policie přistihla dvě osoby, které neměly vůbec řídit motorová vozidla. 

O půl páté projížděl obcí Litobratřice pětadvacetiletý muž na motocyklu Jawa Mustang. Mladík neměl na hlavě přilbu a motorka byla bez registrační značky. Policie zjistila, že mladý muž vůbec nevlastní řidičský průkaz a motocykl je technicky nezpůsobilý k provozu na pozemních komunikacích. Jawa totiž nebyla zapsána v registru vozidel. V pořádku bylo snad jen to, že motocyklista před jízdou nepil alkohol a neužil ani žádné drogy. To stejné však nemohla říci sedmatřicetiletá žena z Brněnska, kterou  zastavili o půl deváté večer v obci Oleksovice. Jela tudy s VW Passat. Při kontrole nepředložila řidičský průkaz. Vyšlo najevo, že má platnou blokaci řidičského oprávnění a v současné době tedy nesmí řídit. Kromě toho měla i test na přítomnost drog v těle pozitivní na marihuanu a pervitin. Oběma policisté zakázali pokračovat v další jízdě a jejich protiprávním chováním se budou nadále zabývat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře