Reklama
reklama

Mladíka v ukradeném autě pronásledovali policisté i vrtulník, muž jim neunikl

„Honička“ jak z amerického filmu. Tak by se dal popsat úterní zásah znojemských policistů. Ráno jim totiž zavolal nešťastný řidič, že nastartoval auto, odběhl si domů pro vodu, a když se vrátil, vozidlo tam již nebylo. Policisté nasadili do pátrací akce vrtulník i rakouské kolegy a ujíždějícího řidiče, který často měnil směr, dopadli.

Překvapení čekalo na řidiče na Třebíčsku, když nastartoval v šest hodin ráno svoji Škodu Octavii. Odběhl si domů pro vodu, aby rychleji odstranil námrazu na čelním skle a po pár minutách, kdy se vrátil, tam auto nestálo. Okamžitě proto zavolal na policii a pro hlídky tak začala velká pátrací akce.

„Vzhledem k tomu, že vozidlo mělo zařízení GPS, byl zřejmý směr jeho pohybu. Pachatel ujížděl na jih. Kolegové nás proto požádali o spolupráci,“ uvedla mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová. Zloděj při ujíždění často měnil směr, projížděl různými obcemi. Od Jevišovic se dostal až k Božicím, proto byla v pohotovosti i rakouská policie.

„Naše hlídky mu postupně nadjížděly. Do akce byl nasazen i vrtulník, který od obce Jaroslavice významně pomohl v přesném sledování. Zběsilá jízda pokračovala do Načeratic. Tam dvě služební vozidla vytvořila překážku na silnici,“ popsala napínavou situaci Drahokoupilová. To však řidiče nezastavilo, projel silničním příkopem a jel dál na Hodonice.

Tam na něj čekala další zátaras. „Za obcí prudce objel stojící služební auto napříč komunikace. Nebezpečnou jízdou ohrožoval sebe, zasahující policisty i ostatní účastníky silničního provozu,“ dodala. Nakonec po půl osmé zastavil uprostřed obce Prosiměřice, kde nechal nastartované vozidlo stát přímo v křižovatce a sám se dal na útěk.

S vrtulníkem nad hlavou však neměl šanci, skončil s pouty na rukou. Vyšlo najevo, že se jedná o čtyřiadvacetiletého mladíka s trvalým bydlištěm na Slovensku, který má s podobnými případy bohaté zkušenosti. Pronásledování mělo naštěstí dobrý konec, nepoškozené auto si majitel po jedenácté hodině převzal a zadrženého zloděje si zase převzali třebíčští policisté.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře