Reklama
reklama

Mladíka v ukradeném autě pronásledovali policisté i vrtulník, muž jim neunikl

„Honička“ jak z amerického filmu. Tak by se dal popsat úterní zásah znojemských policistů. Ráno jim totiž zavolal nešťastný řidič, že nastartoval auto, odběhl si domů pro vodu, a když se vrátil, vozidlo tam již nebylo. Policisté nasadili do pátrací akce vrtulník i rakouské kolegy a ujíždějícího řidiče, který často měnil směr, dopadli.

Překvapení čekalo na řidiče na Třebíčsku, když nastartoval v šest hodin ráno svoji Škodu Octavii. Odběhl si domů pro vodu, aby rychleji odstranil námrazu na čelním skle a po pár minutách, kdy se vrátil, tam auto nestálo. Okamžitě proto zavolal na policii a pro hlídky tak začala velká pátrací akce.

„Vzhledem k tomu, že vozidlo mělo zařízení GPS, byl zřejmý směr jeho pohybu. Pachatel ujížděl na jih. Kolegové nás proto požádali o spolupráci,“ uvedla mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová. Zloděj při ujíždění často měnil směr, projížděl různými obcemi. Od Jevišovic se dostal až k Božicím, proto byla v pohotovosti i rakouská policie.

„Naše hlídky mu postupně nadjížděly. Do akce byl nasazen i vrtulník, který od obce Jaroslavice významně pomohl v přesném sledování. Zběsilá jízda pokračovala do Načeratic. Tam dvě služební vozidla vytvořila překážku na silnici,“ popsala napínavou situaci Drahokoupilová. To však řidiče nezastavilo, projel silničním příkopem a jel dál na Hodonice.

Tam na něj čekala další zátaras. „Za obcí prudce objel stojící služební auto napříč komunikace. Nebezpečnou jízdou ohrožoval sebe, zasahující policisty i ostatní účastníky silničního provozu,“ dodala. Nakonec po půl osmé zastavil uprostřed obce Prosiměřice, kde nechal nastartované vozidlo stát přímo v křižovatce a sám se dal na útěk.

S vrtulníkem nad hlavou však neměl šanci, skončil s pouty na rukou. Vyšlo najevo, že se jedná o čtyřiadvacetiletého mladíka s trvalým bydlištěm na Slovensku, který má s podobnými případy bohaté zkušenosti. Pronásledování mělo naštěstí dobrý konec, nepoškozené auto si majitel po jedenácté hodině převzal a zadrženého zloděje si zase převzali třebíčští policisté.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře