Reklama
reklama

Městský park: zbývá opravit kašnu a v korunách se objeví stromolezci

V městském parku ve Znojmě již skončila většina stavebních prací. Opravit zbývá už jen kašnu. Dělníky nyní vystřídali zahradníci Městské zeleně, kteří začali pracovat na zelených plochách. První na řadě je odborné ošetření stromů ponechaných v dolní části parku.

Vzhledem k tomu, že stromy v revitalizovaném dolním parku byly z valné většiny nabídnuty veřejnosti k adopci a ošetření musí garantovat perspektivu jejich dlouhodobého zachování na místě, je nutné, aby pěstební zásah provedl arborista s patřičnou certifikací. V těchto dnech ho již provádí odborníci z firmy Jakuba Stejskala, se kterou má Městská zeleň dobré zkušenosti. Při ošetření vychází z výsledků šetření firmy SAFE TREES s.r.o., která posoudila provozní bezpečnost jednotlivých stromů. Odborné arboristické ošetření stromů se bude týkat padesáti stromů v dolní části parku.

Také kašna v dolní části městského parku, která se nyní revitalizuje, se dočká opravy.

Středová historická část s chrličem vody projde rukama restaurátorů a odborných techniků. Naopak stávající poškozený bazén bude rozebrán a nahrazen novým, a to včetně podzemní části. Technologie opravy kašny bude prováděna v souladu s podmínkami památkářů. Odborné a stavební práce na kašně prodlouží termín dokončení celé revitalizace C2 dolní části parku pravděpodobně až do konce září.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře