Reklama
reklama

Loď Dyje se vrátila na Vranov. Připojí se k flotile Martina Balíka

Návrat domů, tak by se dala nazvat cesta lodi Dyje, která zamířila na Vranovskou přehradu. Loď tam vozila turisty od 60. do 90. let minulého století, kdy lodní doprava na Vranově skončila. Včera se na hladinu přehrady vrátila.

Loď vyrobená v Maďarsku zahájila svoji službu v 60. letech na Vranovské přehradě, od té doby vystřídala několik vodních ploch v Čechách a na Moravě. Nejprve putovala z Vranova na Orlík, pak krátce vozila turisty po Dalešické přehradě. V posledních letech opět okusila vltavskou vodu na Orlické přehradě.

 

V sobotu se Dyje znovu vydala na další cestu po souši, aby se vrátila na své první tuzemské působiště na Vranovské přehradě. Na hladinu Dyje dosedla po technické kontrole za pomoci jeřábu, který ji spustil z mostu u Bítova. Loď doplní flotilu Martina Balíka, kterému loni v červnu stejnojmenná loď shořela. Už v srpnu ji ale nahradil novým plavidlem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře