Reklama
reklama

Kvůli vinobraní měnili ve Znojmě i termín fotbalového zápasu první ligy

Už jen pár hodin zbývá do začátku největšího vinobraní v republice. Znojemské historické vinobraní nabídne v pátek a v sobotu dny plné hodování, zábavy a všeho, co k správnému vinobraní patří. Velkolepá oslava vína, kultury a historie se uskuteční v srdci Znojma na devíti paralelních scénách, kde vystoupí Charlie Straight, Miroslav Žbirka, Jana Kirschner, Desmod, 4TET Jiřího Korna, Cigánski diabli a mnoho dalších hudebních hvězd.

Kromě atraktivního programu láká Znojemské vinobraní návštěvníky také na historický průvod, v čele s králem Janem Lucemburským a královnou Eliškou Přemyslovnou, který na pozadí středověké architektury městské památkové rezervace už tradičně vytvoří zcela unikátní podívanou. Kromě historie a zábavy si návštěvník vinobraní může vychutnat ta nejlepší vína a burčáky ze znojemské oblasti.

„Historický průvod krále Jana Lucemburského, je nejen velkolepou podívanou, ale především unikátním pouličním divadlem, které nikde jinde neuvidíte. Letos představíme návštěvníkům vinobraní nejen nového krále, kterého ztvární herec Miroslav Hrabě, ale také zcela nové kostýmy pro krále i královnu podle návrhů Kláry Vágnerové,“ říká Dušan Varga, ředitel Znojemské Besedy, která letošní Znojemské historické vinobraní organizuje.

I když vinobraní začíná v pátek třináctého, věříme, že proběhne bez komplikací. Profesionální organizační štáb, městská i státní policie, řada techniků a dalších profesionálů z různých oborů zajistí Znojemskému historickému vinobraní bezproblémový průběh. Tímto bych rád poděkoval všem, kteří se na vinobraní podílí. A to nejen Znojemské Besedě, která i tentokrát odvedla výbornou práci, ale také všem partnerům, brigádníkům a dobrovolníkům, neboť bez všech těchto lidí by Znojemské historické vinobraní nebylo možné. Zároveň věřím, že všichni návštěvníci si víkend ve Znojmě užijí podle svých představ a do města se budou rádi vracet,“ říká starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Znojmo se o letošním vinobraní může pochlubit další novinkou. Nedávno skončila revitalizace střední části parku, která se proměnila v moderní multifunkční prostředí. Ve dnech Znojemského historického vinobraní bude park přístupný, nebude však ještě povolen vstup na travnatý povrch, který musí pořádně zakořenit a nadměrný nápor by nezvládl.

Vinobraní zasáhlo také do harmonogramu nejvyšší české fotbalové ligy. Znojemský tým měl v sobotu odpoledne odehrát velmi atraktivní zápas s pražskou Spartou „doma“ na brněnském stadionu. Po dohodě byl však zápas posunut až na pondělní podvečer. „Jsme velice rádi, že nám Sparta Praha vyšla vstříc a souhlasila s posunem zápasu mimo termín vinobraní. Důvody pro odložení zápasu jsme měli dva: jednak využíváme pro historický průvod brněnské policejní koně, kteří jsou přítomni i na fotbalových utkáních hraných na stadionu na Srbské, jednak jsme nejen našim fanouškům chtěli dopřát tu možnost, aby mohli jak na vinobraní, tak na fotbal,“ vysvětluje starosta.

Více informací nejen o programu Znojemského historického vinobraní 2013 naleznete na internetových stránkách znojemskevinobrani.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře