Reklama
reklama

Kvůli vinobraní měnili ve Znojmě i termín fotbalového zápasu první ligy

Už jen pár hodin zbývá do začátku největšího vinobraní v republice. Znojemské historické vinobraní nabídne v pátek a v sobotu dny plné hodování, zábavy a všeho, co k správnému vinobraní patří. Velkolepá oslava vína, kultury a historie se uskuteční v srdci Znojma na devíti paralelních scénách, kde vystoupí Charlie Straight, Miroslav Žbirka, Jana Kirschner, Desmod, 4TET Jiřího Korna, Cigánski diabli a mnoho dalších hudebních hvězd.

Kromě atraktivního programu láká Znojemské vinobraní návštěvníky také na historický průvod, v čele s králem Janem Lucemburským a královnou Eliškou Přemyslovnou, který na pozadí středověké architektury městské památkové rezervace už tradičně vytvoří zcela unikátní podívanou. Kromě historie a zábavy si návštěvník vinobraní může vychutnat ta nejlepší vína a burčáky ze znojemské oblasti.

„Historický průvod krále Jana Lucemburského, je nejen velkolepou podívanou, ale především unikátním pouličním divadlem, které nikde jinde neuvidíte. Letos představíme návštěvníkům vinobraní nejen nového krále, kterého ztvární herec Miroslav Hrabě, ale také zcela nové kostýmy pro krále i královnu podle návrhů Kláry Vágnerové,“ říká Dušan Varga, ředitel Znojemské Besedy, která letošní Znojemské historické vinobraní organizuje.

I když vinobraní začíná v pátek třináctého, věříme, že proběhne bez komplikací. Profesionální organizační štáb, městská i státní policie, řada techniků a dalších profesionálů z různých oborů zajistí Znojemskému historickému vinobraní bezproblémový průběh. Tímto bych rád poděkoval všem, kteří se na vinobraní podílí. A to nejen Znojemské Besedě, která i tentokrát odvedla výbornou práci, ale také všem partnerům, brigádníkům a dobrovolníkům, neboť bez všech těchto lidí by Znojemské historické vinobraní nebylo možné. Zároveň věřím, že všichni návštěvníci si víkend ve Znojmě užijí podle svých představ a do města se budou rádi vracet,“ říká starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Znojmo se o letošním vinobraní může pochlubit další novinkou. Nedávno skončila revitalizace střední části parku, která se proměnila v moderní multifunkční prostředí. Ve dnech Znojemského historického vinobraní bude park přístupný, nebude však ještě povolen vstup na travnatý povrch, který musí pořádně zakořenit a nadměrný nápor by nezvládl.

Vinobraní zasáhlo také do harmonogramu nejvyšší české fotbalové ligy. Znojemský tým měl v sobotu odpoledne odehrát velmi atraktivní zápas s pražskou Spartou „doma“ na brněnském stadionu. Po dohodě byl však zápas posunut až na pondělní podvečer. „Jsme velice rádi, že nám Sparta Praha vyšla vstříc a souhlasila s posunem zápasu mimo termín vinobraní. Důvody pro odložení zápasu jsme měli dva: jednak využíváme pro historický průvod brněnské policejní koně, kteří jsou přítomni i na fotbalových utkáních hraných na stadionu na Srbské, jednak jsme nejen našim fanouškům chtěli dopřát tu možnost, aby mohli jak na vinobraní, tak na fotbal,“ vysvětluje starosta.

Více informací nejen o programu Znojemského historického vinobraní 2013 naleznete na internetových stránkách znojemskevinobrani.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře