Reklama
reklama

Krytý bazén ve Znojmě: rekonstrukce, nebo nová stavba?

O tom, že město Znojmo potřebuje kvalitní a moderní kryté lázně, není pochyb. Otázky zní: jak toho dosáhnout co nejefektivněji a za co nejmenší peníze. „Odpověď na ně má přinést také studie, jejíž vypracování vedení města zadalo Architektonické kanceláři Burian-Křivinka,“ uvedl starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Radní v tomto případě schválili výjimku ze Zásad pro zadávání veřejných zakázek a pověřili vypracováním studie přímo uvedenou kancelář. Je to logické, neboť právě architekt Aleš Burian projektoval městskou plovárnu Louka a je autorem objemové studie stavby nového krytého bazénu v této lokalitě. Rozpočet na srovnávací studii činí 185 tisíc korun.

Vedení města vzneslo stejně jako někteří zastupitelé připomínky týkající se eventuální stavby krytého bazénu. Proto dala rada města podnět ke srovnání dvou možností. Byla by rentabilnější nová stavba, nebo rekonstrukce a dostavba stávajících lázní? Lze vůbec podobný stavební program, se kterým se počítá v krytém bazénu v Louce, napasovat do objektu stávajících lázní? A pokud budou čísla a argumenty hovořit ve prospěch první varianty, k čemu by bylo možné užívat budovu městských lázní na náměstí Svobody? Až budou známé odpovědi, bude vedení města připraveno pokročit v diskuzích dál.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře