Reklama
reklama

Knihovnický plaváček ve Znojmě půjčuje knihy k lenošení u bazénu

Oddělení pro dospělé Městské knihovny ve Znojmě se 16. června pro veřejnost zavřela. Důvodem je plánovaná rekonstrukce, která potrvá do 3. září 2014. Knihy si ale mohou lidé půjčit na na městském koupališti v Lounech.

„Přes léto nebudeme pořádat ani besedy, protože konferenční sál, kde besedy děláme, se změní na dočasný sklad knih. Musíme tam přestěhovat celý knižní fond oddělení pro dospělé. Samozřejmě otevřeny pro veřejnost zůstanou ostatní oddělení knihovny včetně studovny a pobočky. Pokračovat budou i plánované výstavy a vernisáže v Galerii porozumění na Slepičím trhu,“ upřesnila letní provoz knihovny její ředitelka Věra Mašková.

Čtenáři o svou dávku literatury ale nepřijdou. Během léta se půjčovna knih částečně přesune na plovárnu Louka. Od 1. července do 31. srpna zde nabízí knihy vždy dvě pracovnice knihovny oděné v tričkách s nápisem Knihovnický plaváček.

Na stánku najdou lidé hlavně oddechovou literaturu jako detektivky, červenou knihovnu i časopisy. Na plovárně nebudou platit čtenářské průkazy. Půjčit si čtivo k lenošení u bazénu tak bude moci registrovaný i neregistrovaný čtenář.

„Každý kus zapůjčíme na vratnou zálohu 30 korun. Jeden čtenář si bude moci půjčit maximálně pět kusů. Po 31. srpnu budou moci lidé knihy a časopisy zapůjčené na plovárně vracet v budově knihovny na Zámečnické ulici. Pokud je ale nevrátí do 14 dnů, jimi zaplacená záloha propadne knihovně,“ vysvětlila podmínky Věra Mašková.

Knihovna na plovárně Louka je otevřena pouze za příznivého počasí, a to od pondělí do pátku od 10 do 16 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře