Reklama
reklama

Knihovnický plaváček ve Znojmě půjčuje knihy k lenošení u bazénu

Oddělení pro dospělé Městské knihovny ve Znojmě se 16. června pro veřejnost zavřela. Důvodem je plánovaná rekonstrukce, která potrvá do 3. září 2014. Knihy si ale mohou lidé půjčit na na městském koupališti v Lounech.

„Přes léto nebudeme pořádat ani besedy, protože konferenční sál, kde besedy děláme, se změní na dočasný sklad knih. Musíme tam přestěhovat celý knižní fond oddělení pro dospělé. Samozřejmě otevřeny pro veřejnost zůstanou ostatní oddělení knihovny včetně studovny a pobočky. Pokračovat budou i plánované výstavy a vernisáže v Galerii porozumění na Slepičím trhu,“ upřesnila letní provoz knihovny její ředitelka Věra Mašková.

Čtenáři o svou dávku literatury ale nepřijdou. Během léta se půjčovna knih částečně přesune na plovárnu Louka. Od 1. července do 31. srpna zde nabízí knihy vždy dvě pracovnice knihovny oděné v tričkách s nápisem Knihovnický plaváček.

Na stánku najdou lidé hlavně oddechovou literaturu jako detektivky, červenou knihovnu i časopisy. Na plovárně nebudou platit čtenářské průkazy. Půjčit si čtivo k lenošení u bazénu tak bude moci registrovaný i neregistrovaný čtenář.

„Každý kus zapůjčíme na vratnou zálohu 30 korun. Jeden čtenář si bude moci půjčit maximálně pět kusů. Po 31. srpnu budou moci lidé knihy a časopisy zapůjčené na plovárně vracet v budově knihovny na Zámečnické ulici. Pokud je ale nevrátí do 14 dnů, jimi zaplacená záloha propadne knihovně,“ vysvětlila podmínky Věra Mašková.

Knihovna na plovárně Louka je otevřena pouze za příznivého počasí, a to od pondělí do pátku od 10 do 16 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře