Reklama
reklama

Klenba vinného sklepa se zřítila na čtyři muže. Jednoho z nich zasypala

Hodonice na Znojemsku včera viděly zásah hasičů, záchranářů i policie. V jednom z místních vinných sklepů se prolomila klenba a sutiny zavalily muže. Hasiči jej museli vyprostit.

Po třetí hodině odpoledne vyjely k záchraně první jednotky. K místu vzlétl kromě vrtulníku lékařů také vrtulník policie s členy lezeckého družstva hasičů. Z Brna vyjela speciální technika určená pro zásahy u poškozených budov a závalů. Jednotka ze Znojma byly na místě první a velitel zásahu zjistil, že klenba sklepa se zbořila v délce asi tří metrů.

Tři muži se včas zachránili, jeden zůstal zasypaný. V době příjezdu hasičů byl zavalený do půl těla. Hasiči jej ve spolupráci s posádkou záchranářů vyprostili a z velmi úzkého prostoru se muž dostal po dvaceti minutách od zahájení záchranných prací opět ven. Posádka vrtulníku policie nemusela na místě zasahovat. Hasiči pomohli lékařům s transportem pacienta do vozu záchranné služby.

Poškozený objekt předali hasiči majiteli, který si jej sám zajistí. Poraněný muž má středně těžká poranění zejména na dolních končetinách. Co bylo příčinou zřícení sklepa zatím není jasné.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře