Reklama
reklama

Klenba vinného sklepa se zřítila na čtyři muže. Jednoho z nich zasypala

Hodonice na Znojemsku včera viděly zásah hasičů, záchranářů i policie. V jednom z místních vinných sklepů se prolomila klenba a sutiny zavalily muže. Hasiči jej museli vyprostit.

Po třetí hodině odpoledne vyjely k záchraně první jednotky. K místu vzlétl kromě vrtulníku lékařů také vrtulník policie s členy lezeckého družstva hasičů. Z Brna vyjela speciální technika určená pro zásahy u poškozených budov a závalů. Jednotka ze Znojma byly na místě první a velitel zásahu zjistil, že klenba sklepa se zbořila v délce asi tří metrů.

Tři muži se včas zachránili, jeden zůstal zasypaný. V době příjezdu hasičů byl zavalený do půl těla. Hasiči jej ve spolupráci s posádkou záchranářů vyprostili a z velmi úzkého prostoru se muž dostal po dvaceti minutách od zahájení záchranných prací opět ven. Posádka vrtulníku policie nemusela na místě zasahovat. Hasiči pomohli lékařům s transportem pacienta do vozu záchranné služby.

Poškozený objekt předali hasiči majiteli, který si jej sám zajistí. Poraněný muž má středně těžká poranění zejména na dolních končetinách. Co bylo příčinou zřícení sklepa zatím není jasné.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Komentáře