Reklama
reklama

Kinu Svět se dostává zasloužené pozornosti. Mění se zázemí i exteriér

Mluví-li se snad někdy o kultuře jako o Popelce, pak ve Znojmě to neplatí. A nejde přitom jen o programové záležitosti. I tato oblast společenského života, kterou vnímá většina lidí jako duchovní nadstavbu, potřebuje kvalitní materiální zázemí. Což většinou obnáší statisíce, ba miliony korun. Ty putují ze znojemské kasy nejnověji do Kina Svět.

Kino Svět ve Znojmě má rozhodně své kouzlo. Jeho rekonstrukce, ve své době zásadní a velmi zdařilá, byla dokončena na počátku devadesátých let. „Nyní nastal čas k dokončení těchto úprav. Interiér jako celek by měl v příštích měsících dostat jednotnou vizáž. Designově je třeba přizpůsobit také exteriér budovy, ve které se kino nachází,“ upozorňuje na hlavní cíle rekonstrukce starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Řešit se bude nejen nová fasáda, ale počítá se i s většími úpravami parteru. Kordonová římsa bude nově oplechována. Největší změny jsou pak navrženy na fasádě prvního nadzemního podlaží. Zruší se stávající vstup do videopůjčovny, který vede z Havlíčkovy ulice. Místo oken a stávajícího výkladce, který vystupuje nad rovinu fasády, se objeví čtyři nové výkladce jednotného rozměru v hliníkových rámech.

Fasáda v parteru bude obložena sklocementovými deskami. Po celé délce čelní stěny se ve výšce 3,6 metru nad chodníkem vybuduje stříška, která bude chránit návštěvníky kina proti nepříznivému počasí. Úprav se dočká pochopitelně také chodba, respektive vstup do kina.

Radní již schválili protokol aukce, na jehož základě vybrala hodnotící komise jako dodavatele prací firmu K.S.H. Group s.r.o. z Hostěradic, která podala nejnižší nabídku. Zakázka přijde na 3,17 mil. korun bez DPH. Tato částka je zařazena v rozpočtu Správy nemovitostí města Znojma. S opravami by se mělo začít na konci srpna.

Pro návštěvníky kina je samozřejmě důležitá kvalita promítaných snímků. „Proto zahajujeme dotovanou akci, jejímž cílem je digitalizace malého sálu kina Svět,“ konstatuje starosta. Náklady na digitalizaci činí 1,85 milionu korun. Z toho tři sta tisíc korun činí dotace ze Státního fondu kinematografie. Jelikož by bylo výhodné, aby stejná firma prováděla i ozvučení kina Svět a instalaci 3D technologie do malého sálu, schválila rada města výjimku ze Zásad pro zadávání veřejných zakázek, takže obě akce bude provádět firma osvědčená pražská firma Xtreme Cinemas. Cena zakázky je milion a půl korun bez DPH.

Radní dále doporučují Zastupitelstvu města Znojma schválit přijetí finančního příspěvku 278 tisíc korun (patnáct procent celkových nákladů na zavedení digitální projekce malého sálu) od firmy ILLUSION, která je provozovatelem kina Svět ve Znojmě.

Po dokončení investic chystá radnice ve spolupráci s kinem slavnostní promítání. Zmodernizvaný malý sál by měl návštěvníky poprvé přivítat 4. září. A připraveno bude i malé překvapení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře