Reklama
reklama

Kapry, štiky, tolstolobiky i sumce vylovili rybáři z Dunajovické nádrže.

Na Dunajovické přehradě na Znojemsku je málo vody. Hladina tam klesá už od půlky srpna. Vodohospodáři totiž budou opravovat části nádrže, které jsou běžně ukryté pod vodou. Toho ale využili v pondělí rybáři, kteří zahájili výlov. V sítích uvízli kapři, štiky, tolstolobici i sumec. 

Podle rybářů bude letošní rok, co se týče ryb, spíše průměrný. Na jaře bylo dlouho chladno a pršelo, léto bylo horké a suché. Takové velké výkyvy rybám nesvědčí. Většinu ryb z Dunajovické nádrže čeká po výlovu přesun do jiných rybníků, zbytek rybáři vyloví ke spotřebě.

Přehradu vodohospodáři vypustili kvůli opravám. Poprvé po 24 letech. Vodohospodáři potřebují zkontrolovat výpusť a spodní uzávěry na dně přehrady a opravit hráz. „Je také potřeba prohlédnout celou stavbu, která pod správu Povodí Moravy přešla teprve před dvěma lety. Předtím patřila zemědělské vodohospodářské správě,“ vysvětlila opravy mluvčí povodí Gabriela Tomíčková.

Opravy vyjdou na 20 milionů korun a hotovo by mělo být do zimy. Na jaře se nádrž opět naplní vodou, v létě tedy o své oblíbené místo nepřijdou ani milovníci plavání, ani rybáři.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře