Reklama
reklama

Hledá se nový ředitel pro největší znojemskou základní školu

Znojemská radnice hledá nového ředitele pro největší základní školu ve městě, ZŠ JUDr. Josefa Mareše. Současný ředitel Miloslav Hubatka odchází z osobních důvodů. „Pan ředitel odváděl skvělou práci. Jeho odchod je pro nás určitě ztrátou, nicméně respektujeme jeho rozhodnutí a přejeme mu hodně úspěchů v nové profesi. Doufám, že se nám povede najít stejně dobrého ředitele, jakým byl pan Hubatka,“ říká místostarosta Jan Grois.

Za působení pana Hubatky se největší znojemská škola zmodernizovala, zapojila se do celé řady projektů a získala dobré jméno. Škola i školka je vybavena nejmodernějšími technologiemi, jako jsou interaktivní tabule, tablety a notebooky, zavedl se systém jazykové certifikace Cambridge v anglickém jazyce nebo se vytvořila funkce školního speciálního pedagoga. Škola se zaměřila i na podporu nadprůměrně nadaných dětí a na podporu integrovaných žáků.

Díky zřizovateli, tedy městu, se také povedlo budovu školy kompletně zrekonstruovat. Vybudovala se také špičková odborná učebna chemie, která spíše než školní třídu evokuje vědecké laboratorní pracoviště. V době akutního nedostatku míst v mateřských školách v roce 2011 se k tomuto problému škola postavila čelem a ve spolupráci s městem zřídila v nevyužitých prostorách školy jednu novou třídu školky.

Na pozici ředitele školy pracoval pan Hubatka deset let. „Mířím na volnou nohu jako odborný konzultant a poradce. Budu se dál zabývat školstvím, a to v oblasti rozvoje škol a mentoringu, ale také i nadále rozvojem dětí a jejich talentů. Na školství se budu tak dívat globálněji, nikoli z pohledu jedné školy. Je to ryze moje osobní rozhodnutí, kdy mám před sebou další výzvy a další životní etapu,“ komentuje svůj odchod Miloslav Hubatka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komentáře