Reklama
reklama

Hledá se nový ředitel pro největší znojemskou základní školu

Znojemská radnice hledá nového ředitele pro největší základní školu ve městě, ZŠ JUDr. Josefa Mareše. Současný ředitel Miloslav Hubatka odchází z osobních důvodů. „Pan ředitel odváděl skvělou práci. Jeho odchod je pro nás určitě ztrátou, nicméně respektujeme jeho rozhodnutí a přejeme mu hodně úspěchů v nové profesi. Doufám, že se nám povede najít stejně dobrého ředitele, jakým byl pan Hubatka,“ říká místostarosta Jan Grois.

Za působení pana Hubatky se největší znojemská škola zmodernizovala, zapojila se do celé řady projektů a získala dobré jméno. Škola i školka je vybavena nejmodernějšími technologiemi, jako jsou interaktivní tabule, tablety a notebooky, zavedl se systém jazykové certifikace Cambridge v anglickém jazyce nebo se vytvořila funkce školního speciálního pedagoga. Škola se zaměřila i na podporu nadprůměrně nadaných dětí a na podporu integrovaných žáků.

Díky zřizovateli, tedy městu, se také povedlo budovu školy kompletně zrekonstruovat. Vybudovala se také špičková odborná učebna chemie, která spíše než školní třídu evokuje vědecké laboratorní pracoviště. V době akutního nedostatku míst v mateřských školách v roce 2011 se k tomuto problému škola postavila čelem a ve spolupráci s městem zřídila v nevyužitých prostorách školy jednu novou třídu školky.

Na pozici ředitele školy pracoval pan Hubatka deset let. „Mířím na volnou nohu jako odborný konzultant a poradce. Budu se dál zabývat školstvím, a to v oblasti rozvoje škol a mentoringu, ale také i nadále rozvojem dětí a jejich talentů. Na školství se budu tak dívat globálněji, nikoli z pohledu jedné školy. Je to ryze moje osobní rozhodnutí, kdy mám před sebou další výzvy a další životní etapu,“ komentuje svůj odchod Miloslav Hubatka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře