Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Silný vichr rval ve Znojmě vzrostlé stromy ze země

Vichr, který se přehnal Znojmem v neděli 16. března, rval vzrostlé stromy ze země, trhal obložení stěn panelových domů a kácel těžké kontejnery. Hasiči, městští strážníci i policisté měli s přírodním živlem plné ruce práce nejen na Znojemsku, ale prakticky na celém území republiky.

„Na náměstí Svobody vítr uvolnil informační tabuli u placeného parkoviště, u Komerční banky ležela větrem vyvrácená dopravní značka, na Gagarinově ulici mezi paneláky vítr vyvrátil několikametrový strom, který museli hasiči kvůli zajištění bezpečnosti skácet a na domě v Zelenářské ulici uvolnil vítr střešní krytinu,“ vyjmenoval jen zlomek škod napáchaných silným větrem strážník Petr Hladký z Městské policie.

Ta během jednoho dne absolvovala několik výjezdů, aby mimo jiného také zabezpečila prostor kolem kostela Sv. Mikuláše, kde vzduchem létaly nejen větve stromů, ale i uvolněné střešní tašky. Městská policie proto varovala chodce před nebezpečím úrazu a místo ohraničila páskou a označila cedulí Vstup zakázán. „Naneštěstí krytina poškodila zaparkované vozidlo. Řidič byl poučen, že úhradu způsobené škody musí řešit s majitelem kostela,“ doplnil Petr Hladký.

K poškození auta, po pádu větve, došlo také v Oblekovicích. Strážníci i zde poučili majitele o dalších krocích, jak se domáhat náhrady způsobené škody. Tu je třeba řešit vždy s majitelem objektu.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře