Reklama
reklama

FOTOGALERIE: K hradu Bítov vyjeli hasiči. Požár vypukl v hradní kuchyni

V historické památce se dnes uskutečnilo taktické cvičení. Fiktivní požár vypukl v hradní kuchyni severního křídla a rozšířil se stavebními otvory do dalšího patra.

K události vyslalo operační středisko osm dobrovolných a jednu profesionální jednotku. Jejich cílem bylo likvidovat požár nasazením vodních proudů a zajistit plynulou dodávku vody zřízením kyvadlové dopravy cisteren k nedaleké vodní nádrži.

Součástí cvičení bylo ověření průjezdu hasičské techniky úzkými branami hradních nádvoří. Jak se ukázalo, v případě požáru bude možné uvnitř hradeb využít i automobilový žebřík.

"Nyní bude následovat vyhodnocení průběhu cvičení, které poslouží ke zkvalitnění nasazení jednotek u podobných událostí v Jihomoravském kraji," prozradil po cvičení mluvčí hasičů Jan Mikoška.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře