Reklama
reklama

Fotbalisté Znojma dnes přišli o trávník. Začala prvoligová rekonstrukce hřiště

31. října - to je datum, kdy začala rekonstrukce Městského stadionu ve Znojmě. Domoviště znojemských fotbalistů bude po rekonstrukci splňovat prvoligová kritéria. První fází v procesu je vybudování nového vyhřívaného trávníku. Celá rekonstrukce v hodnotě 80 milionů korun by měla být dokončena do prvního jarního ligového kola tak, aby fotbalisté Znojma mohli vyměnit hřiště v Brně za domácí prostředí.

Na hrací plochu dnes vyběhli nejen znojemští fotbalisté, kteří se připravují na zápas s Libercem, ale vjely i bagry a nákladní automobily, které odvážejí zeminu. Rekonstrukce trávníku by měla skončit za měsíc.

Příští týden také skončí výběrové řízení na vybudování umělého osvětlení a kotelny. Poslední etapou rekonstrukce budou tribuny. S jejich výstavbou se začne v polovině prosince. Po dokončení rekonstrukce bude znojemský stadion splňovat prvoligové parametry. Kapacita hlediště se z dosavadních 5000 sníží na 4500 míst, všechna budou k sezení.

Jarní část první ligy pak odstartuje Znojmo v domácím prostředí 22. února zápasem s Jihlavou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře